XIX Międzynarodowy Turniej Młodych talentów w szachach aktywnych P’30- Trzebinia 2014

W dniach 15-16 lutego 2014r odbył się już XIX Międzynarodowy Turniej Młodych Talentów w szachach aktywnych. Organizatorem turnieju był UKS „HETMAN KORONNY”  przy współudziale Trzebińskiego Centrum Kultury. Rozgrywki odbywały się w 5 grupach wiekowych po 9 rund z tempem gry P 30.

Klasyfikacja chłopców i dziewcząt była osobna.  Do Trzebini przyjechało 131 szachistów wśród nich m.in. młodzi zawodnicy ze Słowacji i Niemiec. Na turnieju tym nie zabrakło również reprezentantów wielickiego klubu MKS MOS Wieliczka. Oto wyniki ich zmagań :

W grupie C-U12 – wspaniałe drugie miejsce na podium wywalczył Wojciech Golenia  zdobywając 7,0 pkt.  Czwarte miejsce zajął jego brat - Jan Golenia uzyskując 6,0 pkt. natomiast Wojciech Krawczyk był trzynasty z 4,5 pkt.

W grupie B-U10 wysokie szóste miejsce zajął Oliwier Klimczak z dorobkiem 6 pkt.  Po 5,5 pkt zdobyli Florian Wrona i Izabela Janiak zajmując kolejno ósme i trzynaste miejsce.

W najmłodszej grupie A-U8  - dziewiąty był Adam Pacek uzyskując 5,5 pkt natomiast Tomasz Bajer zajął piętnaste miejsce zdobywając 5,0 pkt.

Wszystkim zawodnikom wielickiego klubu szachowego gratulujemy pięknej i efektownej gry. Trzymamy kciuki by kolejne występy były również udane. Panu Andrzejowi Irlikowi zaś życzymy wiele sukcesów w dalszej pracy.