Mistrzostwa Polski Młodzików w szachach do lat 10 – Jastrzębia Góra 2-9.03.2014

Florian Wrona, reprezentant naszego klubu MKS MOS Wieliczka wziął udział w finałowym turnieju o tytuł Mistrza Polski w szachach klasycznych. Prawo gry zdobyło 66 zawodników do lat 10. Florian zdobył 5pkt w 9 partiach (4 zwycięstwa i 2 remisy) i zajął 24 miejsce.

Wrócił zadowolony ze swojego wyniku, wypoczęty i miło wspomina spędzony nad morzem czas. Organizatorzy, czyli Pomorski Wojewódzki Związek Szachowy, zapewnili zawodnikom i ich opiekunom szereg niespodzianek. Odbył się turniej tenisa stołowego, piłkarzyków, symultana i turniej blitza. Występ iluzjonisty zakończony wyczarowaniem tortu szachowego wszyscy zapamiętają do końca życia. Miała też miejsce wycieczka na Hel do fokarium, podczas której znalazł się czas na zaglądnięcie do portu, podpatrzenie pracy rybaków czy zwiedzenie fortyfikacji z II wojny światowej. Podczas całego pobytu panowała iście wiosenna, słoneczna pogoda. Cisza i spokój, zwykle kojarzącej się ze zgiełkiem nadmorskiej miejscowości, leczyła chorych, uspokajała poddenerwowanych rodziców
i pozwalała się skupić zawodnikom.

Zasłużone słowa uznania dla organizatora za organizację, podziękowania dla trenera sekcji szachowej Pana Andrzeja Irlika za żmudną pracę nad niesfornym uczniem i gratulacje dla Floriana za dobry wynik i wytrwałość.