Reprezentanci z Wieliczki na Mistrzostwach Polski Taekwon-do w Częstochowie

W miniony weekend 15 i 16 marca odbyły się Mistrzostwa Polski Taekwon-do w Częstochowie. W zawodach wzięło udział 630 zawodników i zawodniczek z całego kraju. W kadrze Krakowskiego Centrum Taekwon-do znalazło się aż sześciu reprezentantów trenujących na co dzień pod okiem Macieja Michalika i Aleksandry Raźny w Wieliczce.

W pierwszy dzień na start stanęli dzieci i młodzicy.  Srebrnym krążkiem może się pochwalić  najmłodszy uczestnik kadry z Wieliczki (7 lat) Wojciech Bar, który zdobył tytuł wice mistrza Polski w kategorii technik szybkościowych. Brązowe medale przypadły Jackowi Nielipińskiego w kategorii walk soft Kick oraz Dominikowi Kiełbowiczowi w kategoriach technik szybkościowych.
Kadrę dzieci i młodzików uzupełnili Dominika Niemiec i Jakub Kania, którym niestety nie udało się zdobyć krążków.
W drugim dniu na starcie stanęli kadeci, juniorzy i seniorzy, wśród nich jeden reprezentant Wieliczki Mateusz Dylawerski. W kategorii semi-contact seniorów +185 cm Mateusz wygrał wszystkie swoje pojedynki i po raz 4 z rzędu zdobył tytuł Mistrza Polski Taekwon-do. Po chwili odpoczynku wieliczanin  zaczął rywalizację w kategorii light-contact seniorów -72kg. Po czterech zwycięskich walkach z zawodnikami z Pionek, Pabianic oraz Świdnika Mateusz cieszył się ze swojego drugiego złotego medalu w Częstochowie.
5 medali: 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe przywieźli ze sobą z Mistrzostw Polski zawodnicy Krakowskiego Centrum Taekwon-do filii Wieliczka. Wyjazd został dofinansowany ze środków gminy Wieliczka.