Wiadomości

Wtorek, 15 kwietnia 2014

Jubileuszowe Mistrzostwa

Grano w grupach dziewczynek i chłopców systemem szwajcarskim na dystansie 4 rund, z tempem gry 10 minut na partię dla zawodnika. Sędzią głównym był sędzia klasy międzynarodowej FIDE Andrzej Irlik, a sędzią rundowym sędzia szachowy klasy I Jerzy Cholewa Turniej dziewczynek wygrała trzeci raz pod rząd Małgorzata Gawor zdobywając komplet punktów. Druga była Małgorzata Śliwa, trzecia Alicja Kazimierska a czwarta Zuzanna Ziajko. Wszystkie zdobyły po 2,5 pkt. a o zajętych miejscach decydowała punktacja pomocnicza. W grupie chłopców z kompletem punktów zwyciężył Adam Gawor. Drugi był Marcel Jędrusiak z 3 pkt. a trzeci Dawid Wrześniak z 2,5 pkt. Puchary mistrzom wręczyła siostra Teodozja Kościółek. Były również medale za miejsca I-III. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. Warto wspomnieć, że w Przedszkolu Sióstr Urszulanek Andrzej Irlik szkoli najmłodszych adeptów królewskiej gry już od 10 lat. Pierwszym mistrzem Przedszkola był Jan Krzysztof Duda obecnie najmłodszy arcymistrz Europy i aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów. Pozostałym mistrzom i mistrzyniom życzymy podobnych sukcesów.