VI otwarte Szachowe Mistrzostwa Powiatu Wielickiego w Sierczy

09.04.2014 r. w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy odbyły się VI otwarte Szachowe Mistrzostwa Powiatu Wielickiego dzieci do lat 7 o Puchar Dyrektora MOS Wieliczka, organizowane pod honorowym patronatem Starosty Wielickiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka.

Po raz kolejny zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych miłośników tej dyscypliny sportowej. W szachowych zmaganiach wzięło udział 103 przedszkolaków i uczniów z powiatu wielickiego oraz innych miejscowości. Dzieci rozegrały 6 rund, systemem szwajcarskim z kojarzeniem komputerowym, tempem 10 minut na partię dla zawodnika. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia główny - Andrzej Irlik i Jerzy Cholewa oraz sędziowie: Bogumiła Ślęczka, Bartosz Ślęczka, Jolanta Wolak, Marta Miękina, Marcin Bajer.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci do lat 6 oraz dzieci do lat 7, z podziałem na chłopców i dziewczynki. W kategorii chłopców do lat 6 zwyciężył Maciej Wolak (KKSz Kraków), miejsce II zajął Piotr Wnuk (UKS GONIEC Staniątki), a miejsce III Filip Koza (UKS GONIEC Staniątki). Wśród dziewczynek do lat 6 najlepsza okazała się Zuzanna Stachnik (Przedszkole Koźmice Wielkie), miejsce II uzyskała Anna Janowska (Przedszkole Sióstr Urszulanek Siercza), a miejsce III Dagmara Smęder (Szkoła Podstawowa Siercza). W kategorii chłopców do lat 7 najwięcej punktów uzyskał Kamil Krzyszkowski (Szkoła Podstawowa Przebieczany), miejsce II zajął Mikołaj Dworak (MKS MOS Wieliczka), a miejsce III Jakub Moździerz (UKS GONIEC Staniątki). Wśród dziewczynek do lat 7 zwyciężyła Małgorzata Gawor (MKS MOS Wieliczka), na podium znalazły się także: na miejscu II – Gabriela Wilk (UKS GONIEC Staniątki) oraz na miejscu III – Kamila Sobula (Przedszkole Koźmice Wielkie). Zwycięzcy otrzymali puchary i medale. Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe dyplomy, medale oraz upominki rzeczowe. Szachowe Mistrzostwa uświetniło swoją obecnością wielu zaproszonych gości m.in. Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz, Dyrektor MOS Wieliczka Grzegorz Siemieniec, zastępca Kierownika Wydziału Edukacji Pani Bożena Bartyzel, wielokrotny mistrz szachowy arcymistrz Jan-Krzysztof Duda.

Mistrzostwa szachowe zostały zorganizowane przy wsparciu Powiatu Wielickiego, Gminy Wieliczka, Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy, MOS Wieliczka, MKS MOS Wieliczka.