Medale dla młodzików z Wieliczki

W dniach 13-15.06.2014r. w hotelu Niepołomice rozgrywane były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Małopolska-Podkarpacie w szachach, roczniki 2004-2006. Turniej został zgłoszony do oceny rankingowej FIDE. Do rywalizacji przystąpiło 35 zawodników i 18 zawodniczek ze wspomnianych dwóch województw.

Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 60 min. na partię dla zawodnika. Sędzią głównym był Andrzej Irlik - sędzia klasy międzynarodowej FIDE.
Ośmioosobowa reprezentacja klubu MKS MOS Wieliczka spisała się znakomicie, gdyż zdecydowanie zdobyła najwięcej punktów. Również indywidualnie młodzi szachiści z Wieliczki zajęli wysokie miejsca, w tym trzy medalowe.
W grupie chłopców o podziale dwóch pierwszych miejsc decydowała punktacja pomocnicza, gdyż obaj zawodnicy uzyskali po 7 pkt. Zwyciężył Florian Wrona a na drugim stopniu podium stanął Oliwier Klimczak, który przy okazji tego turnieju uzyskał normę na II kategorię szachową. Na 7 miejscu uplasował się Wiktor Salawa z 6 pkt. Kolejne miejsca 10 i 11 zajęli Ksawery Bartman i Kamil Knapik, obaj zgromadzili po 5,5 pkt. Tomasz Nawalany zajął 17 miejsce z 4,5 pkt. Tą samą ilość punktów na 18 miejscu zanotował Hubert Szlósarczyk, który tym samym uzyskał normę na III kategorię.
W grupie dziewcząt jedyna reprezentantka MKS MOS Wieliczka – Izabela Janiak stanęła na trzecim stopniu podium gromadząc na swym koncie 6,5 pkt.
Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary oraz medale, a miejsc 4-12 pamiątkowe statuetki i nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Turniej był bardzo dobrze przygotowany, uczestnikom zapewniono bardzo dobre warunki do gry a w przerwach między partiami dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji.
Mistrzostwa były okazją do zmierzenia się z wieloma trudnymi przeciwnikami. Cieszy więc fakt, że młodzi szachiści trenujący pod okiem trenera Andrzeja Irlika na zajęciach organizowanych przez MOS  w Wieliczce wypadli w tej rywalizacji bardzo dobrze. Wszystkim zawodnikom oraz ich trenerowi gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.