Wiadomości

Środa, 18 marca 2015

MŁODZICZKI – Finał Mistrzostw Małopolski Młodziczek

Od samego początku Finał Mistrzostw Małopolski Młodziczek  zapowiadał się bardzo emocjonująco, o czym przekonaliśmy się już w pierwszym meczu zawodniczek MKS MOS Wieliczka z Jedynką Tarnów. Po wygraniu 1 seta  z Tarnowem 25:20,w drugim secie podopieczne trenera Artura Stryszowskiego przegrywając 17:23 potrafiły przy ogromnej determinacji doprowadzić do wygranej 26:24 i w efekcie zakończyć mecz wygraną 2:0 z UKS Jedynką Tarnów.

W  drugim meczu zawodniczki MKS MOS Wieliczka spotkały się ze Spartą Kraków. Również w tym meczu jak można było się spodziewać się, nie zabrakło emocji. Zawodniczki z Wieliczki w pierwszym secie przy dużym spięciu przegrały 15:25, ale w drugim secie, nieco rozluźnione już po pierwszych emocjach zaczęły dobrze realizować swoją taktykę, wyszły na prowadzenie już od połowy seta, aby pokonać zdecydowanie zawodniczki Sparty Kraków 25:21. Tie-break był kontynuacją meczu, nie można było się nudzić. Zawodniczki MKS MOS Wieliczka przegrywając 2:6, szybko w swoim stylu doprowadziły do wyniku 7:8 przy swojej zagrywce, niestety nie wykorzystały ogromnego zdenerwowania przeciwniczek, a na dodatek zepsuły w tym momencie zagrywkę, był to kluczowy moment i ostatecznie uległy 11:15.

Po pierwszym dniu z Finału  Mistrzostw Małopolski Młodziczek odpadły zespoły z Tarnowa i Myślenic, natomiast zawodniczki MKS MOS Wieliczka w półfinale miały się zmierzyć z SANDECJĄ Nowy Sącz. Było wiadomo że jest to mecz o ogromnej wadze, ponieważ kto wygra nie tylko zagra o pierwsze miejsce, ale już na pewno jedzie na Ćwierćfinały Mistrzostw Polski. Pierwszego seta 25:21 wygrały zawodniczki MKS MOS Wieliczka, drugiego seta identycznym stosunkiem 25:21 wygrała SANDECJA Nowy Sącz, w tie-breaku do połowy zespoły szły równo, w końcówce zespół z Sącza odskoczył znacznie doprowadzając do wyniku 14:10 i tu zaczyna się horror, dreszczowiec dla SANDECJI, a zarazem niesamowity mecz. Zawodniczki MKS MOS Wieliczka bronią 4 piłki meczowe, doprowadzając do wyniku 16:15 i piłki meczowej dla siebie, niestety proste błędy po wcześniejszej wspaniałej grze i tie-break kończy się przegraną 16:18.
W meczu o 3 miejsce zawodniczki z Wieliczki spotkały się z zawodniczkami z Andrychowa.  Mocno zmęczone po półfinale z SANDECJĄ, mając duże problemy z przyjęciem przegrały 1 seta 12:25. W 2 secie zawodniczki MKS MOS Wieliczka weszły już nieco w rytm gry doprowadzając do wyniku 21:22, ale błędy dotknięcia siatki i set przegrywają 22:25.

Zespół MKS MOS Wieliczka prowadzony przez Trenera Artura Stryszowskiego otrzymał miano Najwydajniejszego Producenta Emocji oraz należy podkreślić że był to jedyny zespół na Mistrzostwach Małopolski Młodziczek, który pokonał Spartę Kraków i SANDECJĘ ulegając dopiero w tie-breaku.

Zespół MKS MOS WIELICZKA wystąpił w składzie: Ciastoń Marcelina – kapitan, Drej Agnieszka, Małota Patrycja, Niedzielska Emilia, Pikus Joanna, Lewińska Magdalena, Pawlik Weronika, Kujawa Wiktoria, Hebda Julia, Kowalska Aleksandra, Drej Monika, trener-Artur Stryszowski