Mistrzostwa Polski Południowej Oyama Karate

W dniu 25 kwietnia w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej w Oyama Karate. W zawodach wystartowało 218 zawodników z 20 klubów karate.

Nie zabrakło również reprezentantów Wielickiego Klubu Sportowego Oyama, którzy w sile 17 zawodniczek i zawodników wystartowali w mistrzostwach.
Podczas uroczystego otwarcia Mistrzostw, dwójka naszych zawodników odebrała z rąk Hanshi Jana Dyducha 8 Dan wyróżnienia w rankingu na najlepszego sportowca Oyama Karate w roku 2014.

Wyróżnienie  otrzymali: Nina Kowalczuk oraz Kacper Hebda.

Reprezentanci naszego klubu zdobyli łącznie: 14 medali, w tym 5 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe.

1 Miejsca zdobyli: Jakub Drzewiecki, Kacper Hebda, Maciej Midura, Dominik Grycewicz, Bartosz Kwiatkowski.
2 Miejsca zdobyli: Kacper Pawelec, Kacper Banaś, Filip Woszczek, Wiktoria Kukieła, Michał Lisak.
3 Miejsca zdobyli: Wiktoria Gąsiorowska, Bartłomiej Płoskonka, Kajetan Oprządek, Nina Kowalczuk.

Na zakończenie zawodów jak zwykle z grona zwycięzców wybrano najlepszego zawodnika turnieju i to zaszczytne wyróżnienie  przypadło reprezentantowi Wieliczki  - Kacprowi Hebdzie!

Obowiązki sędziego ze strony naszego klubu pełnił Sensei Jarosław Hebda, sekundantami naszych zawodników  byli  sempai Kamil Kowalik oraz Paweł Burda, a autorem fotoreportażu z występu  wieliczan sekretarz klubu Katarzyna Hebda.