Drugie miejsce koszykarzy UKS REGIS Wieliczka w Ogólnopolskim Turnieju O Puchar Solny w Wieliczce

W dniach 15-17 maja w Wieliczce odbywał się Ogólnopolski Turniej o Puchar Solny w Wieliczce. W turnieju na hali Kampusu Wielickiego startowało 12 czołowych zespołów z 7 województw. Bardzo dobrze w tym turnieju zaprezentowała się drużyna UKS REGIS Wieliczka.

Od początku turnieju kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa. Najpierw wygrana z GTK Gliwice i LA Basket Warszawa 57-33 i 75-47. Następnie wieliczanie zmierzyli się z Również do spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem 74-45. W walce o finał UKS REGIS Wieliczka odniósł kolejne bezdyskusyjne zwycięstwa najpierw z Basket 47 Białystok 62-42 a totem z MUKS 1811 Unią Tarnów 57-37.

W spotkaniu finałowym wieliczanie zmierzyli się z również niepokonaną MKS Dąbrową Górniczą. Ponad 200 osobowa publiczność zobaczyła widowisko na naprawdę wysokim poziomie. Wieliczanie rozpoczęli bardzo stremowani i przegrywali już 0-10 i 22-42 do połowy spotkania. Jednak potem nastąpiła pogoń gospodarzy. Niestety zabrakło czasu i mecz wygrali Dąbrowianie 64-60. Kolejne miejsca w turnieju zajęli WKK Wrocław MUKS 1811 Tarnów , Wisła Kraków, Basket 47 Białystok, MOSiR Przeworsk, AZS PWSZ Skierniewice, Probasket Mińsk Mazowiecki, MOSM Bytom, GTK Gliwice i LA Basket Warszawa. MVP turnieju został Tomasz Pustelnik a do piątki ALL STARS zostali wybrani z małopolski Maciej Jędrzejczyk UKS REGIS, Michał Moskal MUKS 1811Tarnów i Mateusza Przęczka Wisła Kraków. Zwycięzcą  konkursu rzutów osobistych został Maciej Jędrzejczyk z Wieliczki. Najlepszy zawodnikiem UKS REGIS Wieliczka został również  Sebastian Ferenczak. Nagrody medale i puchary wręczali Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz, Zastępca Burmistrza Rafał Ślęczka oraz Prezes KOZKosz Zdzisław Kassyk. Turniej odbył się przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Wielickiego i Gminy Wieliczka. Punkty dla UKS REGIS Wieliczka w turnieju zdobywali Jędrzejczyk Maciej 124, Ferenczak Sebastian 46, Trzciński Jakub 44, Busz Aleksander 42, Nykaza Tomasz 31, Jędrzejczyk Wojciech 24, Dybała Maciej 21, Wojciechowski Piotr 18, Domagała Jakub 9, Siemieniec Łukasz 8,  Łokas Bartosz 8, Buczyński Jan 2, Filipczyk Aron 1, Kręcina Filip , Baran Jakub, Baran Wojciech.

Trenerami zespołu byli Michał Sarota i Grzegorz Siemieniec.

Zawodnicy UKS REGIS  Wieliczka na co dzień są uczestnikami zajęć Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce.