Wiadomości

Wtorek, 8 września 2015

Jan Golenia szósty w Polsce

Mistrzostwa rozgrywane były w katowickim Spodku (na szczęście klimatyzowanym, bo na zewnątrz upały były po prostu nie do zniesienia) i w tym roku zgromadziły przy szachownicach blisko 1000 młodych ludzi, którzy lubią grać w szachy.

W grupie C-8 Paweł Wojtyło w szachach szybkich zajął wysokie 18 miejsce z 7 pkt., a w błyskawicznych był 28 zdobywając 6,5 pkt., zaś Krzysztof Baran w szybkich był 64 (5pkt.), a w błyskawicznych zajął 40 miejsce z 6 pkt.

W grupie D-10 dzielnie walczyła Maria Baran, która w szachach szybkich zajęła 66 miejsce, a w błyskawicznych 52 lokatę uzyskując w obu turniejach po 4 pkt. Jej rówieśnicy w grupie C-10, w której grało prawie 150 chłopców z całej Polski również radzili sobie bardzo dobrze. Hubert Szlósarczyk zajął 39 miejsce w szachach szybkich z 6,5 pkt., a 46 w błyskawicznych zdobywając 6 pkt.; Oliwier Klimczak w szybkich był na 44 miejscu (6,5 pkt.), zaś w błyskawicznych uzyskał wysoką lokatę - z 7 pkt. uplasował się na 17 pozycji; Kamil Knapik z 5 pkt. był 84 w szachach szybkich, a w błyskawicznych 58 z 6 pkt..

W szachach błyskawicznych w tej grupie reprezentował nas także Ksawery Bartman, który z 5,5 pkt. zajął 65 miejsce. W grupie C-12 bardzo dobrze zagrał Wojciech Golenia, który w szybkich był na 12 pozycji z 7,5 pkt., a w błyskawicznych zajął bardzo wysokie 9 miejsce z 14,5 pkt.; Florian Wrona zajął 59 pozycję z 5,5 pkt. w szachach szybkich, a w błyskawicznych był 22 (13,5 pkt.), zaś Wiktor Salawa w szybkich był 78 z 5 pkt., a w błyskawicznych zdobył 7,5 pkt. i uplasował się na dalszej pozycji.

Natomiast w grupie C-14 Jan Golenia w szachach szybkich był 25 zdobywając 6,5 pkt., zaś w błyskawicznych zajął doskonałe szóste miejsce (14,5 pkt.) i był jednocześnie w tym turnieju najlepszym małopolaninem; Jan Paweł Gawor w szybkich był 54 z 5,5 pkt., a w błyskawicznych 53 z 10,5 pkt. Nasz najstarszy w tym roku reprezentant grający w C-18 Konrad Buś w szachach szybkich zajął 29 pozycję (6 pkt.), a w błyskawicznych był na 21 miejscu z 12,5 pkt.

Zawody grano systemem szwajcarskim. Turniej Szachów Szybkich rozgrywano na dystansie 11 rund, a turniej błyskawiczny Juniorzy grali na dystansie 22 partii, a Młodzicy na 11. Sędzią głównym Mistrzostw był Michał Wejsig sędzia klasy FIDE.

Zawodnicy MKS MOS Wieliczka na co dzień uczęszczają na zajęcia prowadzone przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.