Wiadomości

Środa, 23 września 2015

XXIII Wielicki Turniej Szachowy Rodzin rozstrzygnięty !!

W turnieju zagrało 19 dwuosobowych drużyn o najbliższym pokrewieństwie np. rodzeństwo, rodzic z dzieckiem. W każdej z drużyn musiał wystąpić jeden zawodnik zameldowany w Gminie Wieliczka lub zarejestrowany w sekcji szachowej MKS MOS Wieliczka. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund i tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika. Sędziowali Andrzej Irlik, sędzia klasy międzynarodowej FIDE oraz Jerzy Cholewa, sędzia klasy I. Turniej wygrali bracia Wojciech i Jan Golenia z 13 punktami, powtarzając sukces z ubiegłego roku. Drugie miejsce zajęło rodzeństwo Michalina i Miłosz Dębowscy z 10 pkt. Taką samą ilość punktów zdobyli tata z synem Jarosław i Florian Wrona. Kolejne miejsca zajęli Kamil, Mikołaj Knapik z 8,5 pkt., Jakub, Tomasz, Marcin Bajer z 8 pkt., Oliwier Mariusz Klimczak z 8 pkt. Najmłodszą uczestniczką turnieju była Marysia Wolanin, urodzona w 2010 r. Rodziny Wolaninów i Salawów wystawiły po dwie drużyny.

Puchary i dyplomy wręczyli: inspektor Wydziału Kultury Turystyki iSportu Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka Dorota Wójcikiewicz, szachowy wicemistrz Świata do lat 20 Jan - Krzysztof Duda i Andrzej Irlik. Wszyscy uczestnicy wybierali nagrody rzeczowe w kolejności zajętych miejsc. Nagrody ufundował Urząd Miasta i Gminy Wieliczka i obchodzący 30 lecie działalności Międzyszkolny Klub Sportowy przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Wieliczce. Wielu grającym kibicowały rodziny. Pani Małgorzata Łyżczarz przygotowała kawę, herbatę, napoje, soczki, słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju. Na zakończeniu Jan - Krzysztof Duda był oblegany przez kolekcjonerów autografów.