Wiadomości

Wtorek, 20 października 2015

Sztafetowy Bieg o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka z okazji obchodów Dnia Edukacji

Po oficjalnej odprawie i przedstawieniu zasad rywalizacji zawodnicy zostali rozwiezieni na trasę. W tym roku start biegu nastąpił tuż po godzinie 10:00 z Sygneczowa. Biegacze przy dobrych warunkach atmosferycznych mieli do pokonania różne dystanse w zależności od wieku uczestników. W skład drużyn wchodziło po 12 osób (6 dziewcząt, po jednej z każdej klasy od I – VI, oraz 6 chłopców).

Najszybciej niespełna 3,5-kilometrową trasę pokonała drużyna SP 3 z Wieliczki, na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Śledziejowic, natomiast najniższe miejsce na podium - po dyskwalifikacji SP Siercza za nie dostarczenie pałeczki na metę – wywalczyli biegacze z SP Janowice.

Najlepsza drużyna odebrała z rąk zastępcy Burmistrza Pana Rafała Ślęczki oraz Kierownika Wydziału Edukacji Pana Tomasza Machnika złote medale oraz puchar przechodni, który z roku na rok wędruje do najszybszych. Następne dwie drużyny otrzymały medale srebrne i brązowe, natomiast pozostałe drużyny do swoich szkół zawiozą dyplomy.

Na zakończenie wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia oraz zajadali się czekoladą, kiełbaskami i popijali pyszną, ciepłą herbatę. Wspólnego biesiadowania nie byłoby końca, jednak co dobre szybko się kończy,  dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!