Wiadomości

Środa, 28 października 2015

SZACHOWA LIGA SZKOLNA

Celem turnieju jest m.in. popularyzowanie królewskiej gry w szachy wśród mieszkańców Małopolski, integrowanie różnych grup wiekowych przy szachownicy, propozycja twórczego spędzania wolnego czasu. Planowanych jest 8 comiesięcznych turniejów od października do maja. Punkty zdobyte w kolejnych turniejach są sumowane. Zwycięzcą cyklu w każdej grupie zostaje zawodnik, który  uzyska największą sumę punktów, przy czym należy uczestniczyć w minimum 4 turniejach. Zakończenie cyklu nastąpi 14 VI 2016 r., turniejem towarzyskim, po którym nastąpi wręczenie pucharów, nagród i dyplomów dla zwycięzców oraz upominków i dyplomów dla wszystkich zawodników. Przybyłych zawodników, opiekunów, sędziów przywitała dyrektor szkoły, pomysłodawczyni ligi Bogumiła Ślęczka. Do Tomaszkowic przyjechali reprezentanci UKS Goniec Staniątki, MKS MOS Wieliczka, M P Z Szach. Kraków, XXV LO w Krakowie, szkół podstawowych w Biskupicach, Trąbkach, Koźmicach Wielkich, nr 2 i 3 w Wieliczce, Przebieczanach, Przedszkola Samorządowego w Koźmicach Wielkich oraz z miejscowości Janowice, Trąbki, Niepołomice, Łazany, Tomaszkowice, Kraków. Razem 45 osób. Najmłodszą uczestniczką I turnieju była Marysia Wolanin, urodzona w 2010 r. Tradycyjnie grano w 3 grupach. We wszystkich grupach grano systemem szwajcarskim, po 5 rund, z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika. Sędziowali sędzia klasy międzynarodowej FIDE Andrzej Irlik oraz Bogumiła Ślęczka i Jerzy Cholewa. W grupie A dla urodzonych w 2002 r. i starszych zwyciężył z kompletem punktów Krzysztof Kuta (MKS MOS Wieliczka) . Drugi był Tadeusz Łanoszka z 4 pkt. Po 3 punkty zdobyli Jan Paweł Gawor, Edward Jaszczyk, Krzysztof Popiel, Jarosław Wrona, zajmując kolejne miejsca. W przypadku równości zdobytych punktów o miejscach w turnieju decydowała punktacja pomocnicza. Kobiety grające w grupie A z mężczyznami Anna Malinowska i Agnieszka Gajek zdobyły po 2 pkt. a Elżbieta Baran 1 punkt. W grupie B dla chłopców urodzonych w 2003 r. i młodszych wygrał z kompletem punktów Wojciech Krawczyk (MKS MOS Wieliczka). Kolejne miejsca zajęli Florian Wrona i Paweł Wojtyło zdobywając po 4 pkt. Po 3,5 pkt. zdobyli Hubert Szlósarczyk, Kamil Knapik, Ksawery Bartman. W tej grupie rywalizowało 24 chłopców. W grupie C dla dziewcząt urodzonych w 2003 r i młodszych zwyciężyła Izabela Janiak (MKS MOS Wieliczka) zdobywając 4,5 pkt. Druga była Martyna Mól z taką samą ilością punktów. Trzecie miejsce zajęła Julia Gaczoł z 3,5 pkt. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali soczki i upominki a najlepsi dyplomy. Drugi turniej ligowy odbędzie się we wtorek 17 listopada 2015 r. Potwierdzenie przybycia do godz. 15 45. Początek o godz. 16. Planowane zakończenie około 19. Zgłoszenia do niedzieli przed turniejem przyjmuje Bogumiła Ślęczka, tel./fax 12 2781478 lub tel. kom. 503 989 982, e-mail bogumilasleczka@interia.pl lub www.chessarbiter.com Wpisowe 5 zł. Zapraszamy.