V Małopolska Liga Juniorów 2016 r.

W sobotę 13 lutego 2016 roku w Zabierzowie w Centrum Restauracyjno-Konferencyjnym "Krakowskie Przedmieście" rozegrana została szachowa V Małopolska Liga Juniorów – grupa II, w której zmierzyły się 32 reprezentacje. Również MKS MOS Wieliczka wystawił swoich zawodników.

Tym razem startowały aż trzy reprezentacje w następujących składach: MKS MOS V Wieliczka – Jakub Bajer, Wiktor Salawa, Tomasz Bajer i Maksymilian Nowakowski; MKS MOS VI Wieliczka – Andrzej Dzięgiel, Paweł Wojtyło, Michał Zieliński i Maria Baran; MKS MOS VII Wieliczka – Szymon Woroń, Grzegorz Duda, Mateusz Woroń, Wiktor Węgrzyn i Krzysztof Baran. Rozegrano 9 partii systemem szwajcarskim, 15 minut na zawodnika.

Przedstawiciele wielickiego klubu, którzy na co dzień trenują w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Wieliczce, zdobyli wysokie lokaty.

Dwie drużyny znalazły się w pierwszej dziesiątce (MKS MOS V Wieliczka zajął piąte miejsce, a MKS MOS VI Wieliczka – szóste), zaś trzecia drużyna MKS MOS VII Wieliczka wywalczyła  21 lokatę. Zawody sędziował Mariusz Stanaszek – sędzia klasy FIDE.

Na prawie 140 zawodników w klasyfikacji indywidualnej najlepiej wypadli: Wiktor Salawa, który zdobył 7 pkt. na 9 możliwych zajmując 15 miejsce i Marysia Baran, która uplasowała się na 17 pozycji również z 7 punktami. Zarówno Marysia, jak i Wiktorek na swoich szachownicach zajęli wysokie czwarte miejsce.

Gratulujemy wysokich lokat i życzymy dalszych sukcesów zarówno młodym szachistom, jak i ich trenerowi.