Sportowe podsumowanie roku 2015 w sportach walki Kung Fu

Rok 2015 obfitował w liczne sukcesy wielickich sportowców. Mieli również w tym swój udział członkowie Młodzieżowego Klubu Sportowego Kung Fu Szkoły Sztuk Walki „Lung” z Wieliczki.

Członkowie wielickiego klubu kung fu odnieśli sukcesy w następujących zawodach:

-   XIX Międzynarodowym Pucharze Polski Wushu Tradycyjnego i Sanda Turnieju Pierwszego Kroku „Młody Wojownik” - 24.10.2015 r., Kraków, Młodzieżowy Klub Sportowy Kung Fu Szkoła Sztuk Walki Kung Fu „Lung”.

Doskonale spisała się, wyrastająca na multimedalistkę Wiktoria Dębosz zdobywając cztery złota i jedno srebro w konkurencjach taolu (form) oraz srebro w konkurencji walk Qingda ulegając nieznacznie Oliwii Chabowskiej. Bardzo udany występ  zaliczyła również Ewelina Michalczyk pewnie wygrywając walki oraz dwie konkurencje form, jak i zdobywając srebro w formach z włócznią. Trzy złota i srebro przypadły również Magdzie Skibie.

Karol Bromblik - instruktor Szkoły Lung zdobył złoty i srebrny medal w konkurencji form oraz złoto w konkurencji walk pełnokontaktowych Sanda. Podopieczni Sifu Tomasza Chabowskiego, Sighia Sabiny Gorai-Chabowskiej oraz Sighia Sandry Jędrzejowskiej zdobyli aż 41 medali (15 złotych, 12 srebrnych, 14 brązowych).

-  VI Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia - 28.11.2015 r., Rzeszów, MKS Szkoła Sztuk Walki Kung Fu „Lung” zdobyły rekordową ilość medali - 74 (29 złotych, 27 srebrnych i 18 brązowych),

Duże słowa uznania należą się Wiktorii Dębosz, która trzy razy stawała na najwyższym stopniu podium i trzy razy na drugim miejscu, zyskując tym samym sympatię sędziów, któży przyznali jej Puchar dla Najlepszego Zawodnika w konkurencji Taolu!

-    I  Mistrzostwach Europy „CAILIFO and HONGJIA CUP” 10-13 grudnia 2015r., Hala OSiR „KOLNA” - Kraków, MKS Szkoła Sztuk Walki Kung Fu „Lung” zdobyli 36 medali (13 złotych, 11 srebrnych, 12 brązowych).

Na wyróżnienie zasługują zawodniczki: Magdalena Skiba, która startowała w czterech konkurencjach i cztery razy stawała na najwyższym stopniu podium; Wiktoria Dębosz, która potwierdziła swoją wysoką dyspozycję i pwenie wygrała trzy konkurencje, a w czwartej zdobyła srebro; Ewelina Michalczyk, która zdobyła trzy złote i jeden brązowy medal.

Pełne zestawienie wyników i nagrodzonych w poszczególnych turnejach znajduje się w załącznikach.