Udany turniej w Wieliczce i występ w nim UKS REGIS WIELICZKA

Bardzo udanie zakończył się organizowany w Wieliczce Ogólnopolski turniej O Puchar Solny który odbył się w dniach 13-15 maja 2016 r. w Kampusie Wielickim. Uczestniczyło w nim 12 zespołów z całej Polski i prawie 200 stu 11 letnich i młodszych koszykarzy.

Rozegrano 34 spotkania często zaciętych i wyrównanych. Wielu kibiców i rodziców oglądało turniej, a wszystkim szczególnie podobał się zrobiony na wzór NBA mecz gwiazd w którym brali udział najlepsi koszykarze z wszystkich zespołów. Bardzo dobrze na tle innych zespołów zaprezentował się UKS REGIS Wieliczka. W pierwszym dniu pokonał on Gimbaskets Przemyśl 87-11 oraz UKS 27 Katowice II 66-31.

W drugim dniu turnieju młodzi koszykarze z Wieliczki zwyciężyli Legion Legionowo 55-34 oraz MKS Dąbrowę Górniczą 50-42. W półfinale turnieju zmierzyli się z późniejszym zwycięzcą czołowym zespołem w Polsce Nenufarem Ełk i ulegli mu 36-71. W niedzielę w meczu o 3 miejsce UKS REGIS ponownie zmierzył się z MKS Dąbrową Górniczą i niestety przegrali 38-45 zajmując w turnieju 4 miejsce. Turniej miał bardzo mocną ogólnopolską obsadę o czym świadczy fakt, iż pozostałe małopolskie zespoły MUKS 1811 Tarnów, Radwan Sport Kraków, Cracovia Kraków i Wisła Kraków zajęły miejsca od 8 do 11 stego. Indywidualne wyróżnienia z zespołu Wieliczki  otrzymali Łukasz Siemieniec który znalazł się w Piątce ALL Stars.

Najlepszym zawodnikiem zespołu w Regisie został Jan Pisarski a najlepszym obrońcą Mikołaj Wrona. Wieliczanie wygrali również konkursy: Łukasz Siemieniec wygrał konkurs rzutów osobistych, a Mikołaj Wrona konkurs sprawnościowy. W turnieju grali zdobywając punkty Siemieniec 110, Kołaczkowski 40, Krupa 40, Wrona 39, Pisarski 35, Smagur Karol 34, Wójcik 12, Szewczyk 8, Jania 7, Hankus 2,Gaczoł, Drabik- Bańbuła, Jaroś. Zawodnicy UKS REGIS Wieliczka na co dzień uczestniczą na zajęcia MOS Wieliczka. Turniej zorganizowany był dzięki wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Wielickiego i Gminy Wieliczka.