Złote Medale Wieliczan na Mistrzostwach Polski

W dniach 21-22 maja 2016 r. hali sportowej Zespołu Szkół nr 7 w Rzeszowie odbyły się XXI Mistrzostwa Polski OYAMA Karate w konkurencjach KUMITE, w których wzięło udział blisko 330 zawodników z 35 klubów z Polski i 1 klubu z Niemiec, reprezentujących Oyama Karate oraz Kyokushin (Tezuka).

Organizatorem turnieju był Klub Sportowy Oyama Rzeszów.

W zawodach wzięła udział 20 osobowa reprezentacja Wielickiego Klubu Sportowego Oyama, która wywalczyła aż 13 medali w tym 5 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe.

W sobotę przed południem rozegrana została konkurencja LEKKI KONTAKT z udziałem Młodzików (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14 lat) na trzech polach walki. Dziewczęta i chłopcy walczyli z użyciem w pełni znormalizowanego sprzętu ochronnego.

W  tej konkurencji  startowało  10 naszych zawodników którzy wywalczyli aż 7 medali:

Miejsca na podium zdobyli:
I miejsce : Kacper Hebda , Bartłomiej Płoskonka , Kacper Banaś
II miejsce : Filip Woszczek
III miejsce : Jakub Drzewiecki , Kacper Broński i Sebastian Bydoń

Tego samego dnia po oficjalnym otwarciu zawodów, rozegrano konkurencję Knockdown.
Nasz klub reprezentował Kamil Mroziński który zdobył srebrny medal mistrzostw .
W drugim dniu MP rozegrano konkurencję SEMI-KNOCKDOWN z udziałem Juniorów (14-16 lat) i Juniorów Starszych ( 16-18 lat ) , nasza reprezentacja zdobyła 5 medali.

I miejsce : Wiktoria Fliśnik , Bartosz Kwiatkowski
II miejsce : Nina Kowalczuk i Patryk Hebda
III miejsce Dominik Grycewicz

Obowiązki sędziów podczas turnieju wypełniali Sensei Jolanta Podwysocka 1 dan Sempai Filip Cebula 1 kyu, opiekunami sportowymi naszych reprezentantów  byli Sensei  Jarosław Hebda 3 dan  i Sempai Kamil Kowalik 1 Kyu a autorem fotoreportażu z występu Wieliczan jest sekretarz klubu Katarzyna Hebda.

Serdecznie gratulujemy udanego występu! Dziękujemy zawodnikom oraz rodzicom za owocną współpracę, OSU !