Duży sukces młodych wielickich karateków kyokushin - trzecie miejsce drużynowo

W dniu 4 czerwca w Wieliczce odbył się VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ O PUCHAR SOLNY JUNIORÓW MŁODZIKÓW, KADETÓW I DZIECI. W turnieju wzięło udział 318 zawodników z 25 klubów z całej Polski.

Występowali reprezentanci takich miast jak: Niepołomice , Limanowa, Wieliczka, Siechnice, Krosno, Sieradz, Nowy Sącz, Tarnobrzeg, Tarnów Opolski, Jastrzębie Zdrój, Nowy Targ, Bydgoszcz, Lądek Zdrój, Bukowno, Chorzów, Jasło, Radomsko, Stary Sącz, Busko, Kraków, Tarnów, Modlniczka, Skawina, Ząbkowice Śląskie.

Sędzią głównym zawodów był shihan Robert Wajgelt 5 dan a technicznym sensei Bogdan Świątkowski 4. dan. Turniej sędziowało 20 sędziów. Otwarcia zawodów dokonał w imieniu starosty wielickiego radny powiatu  prezes AZS Leszek Pankiewicz. Organizatorem turnieju był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai pod przewodnictwem sensei Roberta Kopciowskiego 4 Dan.

Zawodnicy z wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobyli 13 medali i zajęli wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Złote medale zdobyli:- Dawid Ślęczka – kumite juniorzy+75,- Szymon Gaberle – kumite chłopcy +45,- Kamil Kasperek – kumite chłopcy -35 oraz kata chłopcy

Srebrne medale zdobyli:- Adrian Ziętara – kumite juniorzy+75,- Piotr Kaczmarski- kumite młodzicy +60 ,- Klaudia Słonka kumite kadetki -55

Brązowe medale zdobyli:- Andrzej Juszczyk– kumite juniorzy+75,- Kewin Janczura – kumite młodzicy -50