Szachiści MKS MOS Wieliczka trenowali na obozie kadry młodzików Małopolski

W tym roku, tak jak w ubiegłym, zgrupowanie kadry młodzików Małopolski odbyło się na początku wakacji w Jastrzębiej Górze. Młodzi szachiści swoje umiejętności rozwijali uczestnicząc w spotkaniach z FM Marianem Twardoniem, GM Arturem Jakubcem, Jackiem Wolakiem i koordynatorem zgrupowania Stanisławem Tureckim.

Uczestnicy obozu w zależności od poziomu umiejętności szachowych i posiadanych kategorii zostali zakwalifikowani do 4-6 godzinnych zajęć szkoleniowych. Rozegrali też kilka turniejów klasyfikacyjnych w szachach klasycznych, szybkich i błyskawicznych. Dużą atrakcją dla uczestników była tematyczna symultana szachowa z prezesem MZSzach Janem Kusiną.

Wśród kadrowiczów nie zabrakło zawodników MKS MOS Wieliczka. W turniejach szachów klasycznych w grupie 1 Kamil Knapik zajął 2. miejsce, 4. był Florian Wrona, 6. Hubert Szlósarczyk a 7. Oliwier Klimczak. W grupie 2 Paweł Wojtyło zajął 10. lokatę, a 11. był Michał Zieliński. W grupie 3 Hubert  Spytek zajął 2. miejsce, a 3. był Krzysztof Baran. W grupie 4 Marysia Baran zajęła 3. lokatę. Również w turniejach szachów szybkich i błyskawicznych  poradzili sobie całkiem nieźle. Blitza wygrał niezawodny Florian Wrona.

Oczywiście zgrupowanie to nie tylko zajęcia szachowe. Uczestnicy korzystali również z uroków nadmorskich plaż. W czasie zajęć ruchowych rozegrali turniej piłkarski EURO DWA TYSIĄCE SZACHNAŚCIE, turniej tenisa stołowego, walczyli o tytuł Sportowiec na Medal w różnych dyscyplinach lekko- i para lekkoatletycznych.

Dużą atrakcją wyjazdu była wizyta w SEA PARKU w Sarbsku oraz  kibicowanie medalistom olimpijskim na stadionie lekkoatletycznym w Cetniewie - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w czasie trwającego tam Festiwalu Rzutów Kamili Skolimowskiej.

Kadrowicze mieli wyjątkową okazję spotkać się osobiście z Pawłem Fajdkiem, Pawłem Małachowskim i kończącym w Cetniewie karierę Tomaszem Majewskim. Obserwując zmagania najlepszych przed ich startem na olimpiadzie w Rio de Janeiro, szachiści mobilizowali się do ambitnej walki na szachownicach i w czasie zgrupowania wielu z nich podniosło swoje kategorie szachowe, a także poziom gry i umiejętności. Zawodnicy MKS MOS Wieliczka uczestniczą regularnie w zajęciach organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.