Brązowy medal zawodniczek MKS MOS w III Turnieju Juniorek Volleyball Beskid Cup

W miniony weekend 2-3 września 2017 r. podopieczne trenera Artura Stryszowskiego z MKS MOS Wieliczka zdobyły brązowy medal w III Międzynarodowym Turnieju Juniorek Volleyball Beskid Cup - Łodygowice 2017.

W turnieju wystartowało 16 drużyn: 2 ze Słowacji, 2 z Czech oraz 12 z Polski. Turniej rozgrywano w 4 grupach po 4 zespoły systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów, następnie drużyny z miejsc 1 i 2 awansowały do ćwierćfinałów, a z miejsc 3 i 4 grały o miejsca o 9 – 16. Zarówno półfinały jak i finały również były rozgrywane do 2 wygranych setów.  Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, ponieważ zaproszone kluby z zagranicy to najsilniejsze ośrodki siatkarskie w swoim kraju, takie jak Bratysława z Czech , Żylina ze Słowacji, a z Polski były to kluby z wielką tradycją siatkarską jak Wrocław, Tychy, Wieliczka, Jarosław, Świdnica, Ełk, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Żywiec, Strzelin.
O zaciętej grze i bardzo wyrównanym poziomie niech świadczy fakt, że większość z 48 rozegranych meczy skończyło się tie-breakiem. Świetna organizacja, wysoki poziom sportowy i rewelacyjna atmosfera to najczęstsze słowa wypowiadane przez zawodniczki i trenerów.

Do najbardziej emocjonujących i dramatycznych meczy, dla zawodniczek MKS MOS Wieliczka należały: mecz Wieliczka - Wrocław  2:1 ( 20:25,26:24,16:14 ), gdzie po przegranym 1 secie, w drugim przy stanie 20:24 czyli piłce meczowej dla przeciwnika na zagrywkę przechodzi Agnieszka Drej /atakująca MKS MOS Wieliczka / i serią pięknej zagrywki rotacyjnej z wyskoku zdobywa bezpośrednio punkty, lub tak odrzuca przeciwnika od siatki, że tylko formalnością jest zdobycie później punktów przez koleżanki. Efekt , set wygrany i będzie grany tie-break. Choć tie-break źle się zaczyna bo 2:7, 4:10, 8:12, to szalony doping koleżanek, cenne wskazówki trenera Artura Stryszowskiego i wiara wszystkich w zwycięstwo, doprowadza do zwycięstwa zawodniczek z Wieliczki  16:14 .
Drugi mecz o podobnej dramaturgii, to spotkanie Wieliczka - Świdnica 2:1 ( 22:25, 26:24, 15:9), o brązowy medal.

Podobny scenariusz, pierwszy set przegrany, choć już od połowy seta  dziewczęta z Wieliczki zaczęły łapać rytm meczowy. Dalej to już świetna gra całego zespołu, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje Julia Hebda / atakująca MKS MOS Wieliczka /, jej koncertowa gra z fantastycznym atakiem i obłędną zagrywką daje wymarzone zwycięstwo i brązowy medal w III Międzynarodowym Turnieju Juniorek  Volleyball Beskid Cup - Łodygowice 2017.

Należy podkreślić, że wszystkie mecze były prowadzone przez sędziów ligowych, super sprawą było również to, że najlepsze zawodniczki turnieju były wybierane przede wszystkim przez sędziów, którzy punktowali podczas każdego meczu.

Wśród pięciu najlepszych zawodniczek turnieju, wyróżnionych nagrodami indywidualnymi znalazła się Julia Hebda-zawodniczka MKS MOS Wieliczka, która została Najlepszą Atakującą Turnieju Volleyball Beskid Cup Łodygowice- 2017.