4 wygrane seniorów UKS REGIS Wieliczka na początek sezonu III ligi koszykówki mężczyzn

Mecz seniorów CRACOVIA Kraków z UKS REGIS Wieliczka rozpoczął się od prowadzenia wieliczan po trójce Piotra Piskorza który wraz z Jakubem Dziurą zdobyli pierwsze 10 pkt dla REGISu.

Wszyscy wieliczanie rozpoczęli mecz bardzo skoncentrowani i grając bardzo dobrze w obronie  szybko kończyli akcje w kontrataku, byli skuteczni z obwodu ( druga trójka Piskorza oraz Dziury) oraz panowali na deskach. Umiejętnie spokojnie prowadził grę Mordarski a waleczność i cwaniactwo boiskowe wykorzystywali Markowski i Klimczyk. Efektem było prawie 20 pkt przewagi i  34-16 po 1 kwarcie. Lekka dekoncentracja w drugiej kwarcie i luźniejsza gra w obronie w drugiej kwarcie dała się odbudować młodzieży z Cracovii i lekkie odrobienie strat. Do przerwy szybka wymiana skutecznych akcji  i wynik do przerwy  57-43 dla UKS REGIS Wieliczka. Po przerwie pierwsze 5 minut to znowu ułożona i dobra  gra REGIS-u w obronie oraz skuteczna w ataku szczególnie Markowskiego ( pierwsze 8 pkt drugiej połowy). Kiedy skuteczną "trójką" nr 3 ( cztery w całym meczu) przedziurawił swoje byłe kosze Piskorz dajac prowadzenie 69-54 wydawało się ze zwycięstwo jest bardzo blisko. Niestety coraz bardziej wchodząc w styl gry radosnej młodzieżowej koszykówki gospodarzy z szybkimi akcjami i gorszą obroną UKS REGIS  zaczął tracić przewagę.

W takiej grze 18 latkowie z Cracovii odrobili stratę i doprowadzili do wyniku 74-72 na koniec 3 kwarty. Po dwóch akcjach 3 punktowych najlepszego w wśród gospodarzy Skibińskiego gospodarze wychodzą na jedyne prowadzenie w tym meczu. Na szczęście skuteczne akcje podkoszowe Dziury kolejna trójka Piskorza oraz wejścia pod kosz Mordarskiego i Markowskiego ( rekord punktowy " Marco" w naszym klubie ) dały nam bezpieczną kilkupunktową przewagę na tablicy. Młodzi krakowianie szybkimi przewinieniami przerywali  akcje wieliczan  licząc na nieskuteczność z linii osobistych jednak w tym elemencie wieliczanie byli skuteczni.  Na koniec zasłużone zwycięstwo 96-92 Brawo za 4 z rzędu wygraną seniorów UKS REGIS Wieliczka Pkt dla REGISu zdobyli Markowski 26, Dziura 25, Piskorz 21, Kurek 7, Mordarski 6 Marcinowski 6, Klimczyk 5, Dubiel, Gawor, Fleszar.

Tydzień wcześniej na swojej Sali SP 1 Wieliczka  bardzo dobre widowisko stworzyły III ligowe zespoły UKS REGIS Wieliczka i KK UR Kraków. Od początku lekką przewagę osiągnęli goście za sprawą skutecznego Bartosza Woźniaka i goście wygrywali 16-11 . Wtedy wieliczan poderwał niesamowicie wchodzący z ławki Jasiek Klimczyk, który po zdobył 9 punktów z rzędu i po pierwszej kwarcie doprowadzając REGIS  do wyniku 20-23. Bardzo dobra gra obu zespołów w drugiej kwarcie rozgrzała licznie przybyłych kibiców na hali SP 1 Wieliczka. Pierwsze prowadzenie wieliczanie uzyskali po skutecznej trójce Klimczyka i akcji 2+1 Marcinowskiego. Rzut za 3 był w tym meczu silną bronią gospodarzy  i pozwolił rozciągnąć obronę krakowian . Dzięki temu łatwiejsza była również penetracja pod kosz z czego skorzystali raz po raz wieliczanie. Skuteczna gra obu zespołów zaowocowała wynikiem 45-46 do przerwy. Drugą połowę rozpoczęły 3 celne trójki Markowskiego, który ponownie wyprowadził UKS REGIS  na prowadzenie. Walka o każdy cm boiska częsta walka w parterze i gra kosz  za kosz trwała przez całą trzecią kwartę i po niej wynik 71-72. Czwarta kwarta w takim zaciętym pojedynku to pokaz charakteru zespołu z Wieliczki. Przemeblowany i odmłodzony skład z nowymi doświadczonymi zawodnikami Dziurą i Piskorzem pokazał wole walki i powoli przechylał szale zwycięstwa na swoją korzyść. Właśnie Ci nowi zawodnicy po profesorsku rozwiązali końcowe fragmenty spotkania wspierając żywiołowość naszych młodych Mordarskiego, Klimczyka i Wolskiego. W drużynie gości wynik starał się utrzymywać grający bardzo dobrze w drugiej połowie  wychowanek UKS REGIS  Palmowski jednak coraz bardziej opadająca z sił drużyna gości traciła dystans . Na pokerowe zagranie zdecydował się trener gości Marek Paulisch desygnując siebie samego do gry w ostatnim fragmencie spotkania. Umiejętnie jednak swoją szybkość wykorzystał  Piotr Piskorz, który w pojedynkach 1 na 1 wymusił na trenerze gości faule rzucając decydujące o wyniku punkty z osobistych lub kończąc akcje celną penetracją. Końcowy wynik to 93-82 dla wieliczan i zasłużona radość  zespołu i trenera Macieja Dubiela, który na nowo znów stworzył jak widać walczący o czołowe miejsce w lidze zespół. Punkty w meczu zdobyli Klimczyk 21(3x3), Dziura 18, Mordarski 14(2x3), Piskorz 11, Markowski 10(3x3), Marcinowski 7, Dubiel 5(1x3), Wolski 5, Kurek 2, Fleszar.

Zespół UKS REGIS Wieliczka występuje w lidze dzięki m.in. wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego, Miasta i Gminy Wieliczka oraz sponsorom.