XII Finał Diecezjalny Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza

XII Finał Diecezjalny Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej 2017-2018 pod patronatem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

We wtorek 3 kwietnia 2018 r. w hali sportowej przy Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce został rozegrany dwunasty finał diecezjalny Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. W rozgrywkach - w trzech kategoriach „Ministrant”, „Lektor młodszy” i „Lektor starszy” - wzięły udział 24 drużyn wyłonione podczas rozgrywek w ośmiu rejonach naszej Archidiecezji.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii finału diecezjalnego:

Ministrant (roczniki 2010 - 2006)

1. Tarnawa Dolna - Parafia św. Jana Kantego, ks. Zbigniew Piwowar

2. Raciechowice - Parafia św. Jakuba Apostoła, ks. Michał Nędza

3. Niepołomice – Parafia Dziesięciu Tysięcy Męczenników, ks. Rafał Bobek

Najlepszy strzelec: Szymon Zadora (Tarnawa Dolna)

Najlepszy bramkarz: Kacper Łasak (Tarnawa Dolna)

Lektor Młodszy (roczniki 2005 - 2002)

1. Maków Podhalański – Parafia Przemienienia Pańskiego, ks. Tadeusz Różałowski

2. Raba Wyżna - Parafia św. Stanisława BM, ks. Leszek Dyląg

3. Brzeźnica – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, dk. Patryk Jagos

Najlepszy strzelec: Jakub Dyrga (Brzeźnica)

Najlepszy bramkarz: Jacek Smyrak (Maków Podhalański)

Lektor Starszy (roczniki 2001 - 1997)

1. Tenczyn - Parafia MB Królowej Polski, o. Krzysztof Mleczkowski OFMCap

2. Jeziorzany – Parafia Miłosierdzia Bożego, p. Mateusz Rosek

3. Gromiec - Parafia MB Różańcowej, ks. Zdzisław Bury

Najlepszy strzelec: Jan Jamróz (Tenczyn)

Najlepszy bramkarz: Jakub Kucharz (Jeziorzany)

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych, będą reprezentować naszą Archidiecezję na XIII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Rzeszowie, w dniach 1-2 maja b.r.

W tegorocznej edycji eliminacji do Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej na etapie dekanalnym wzięło udział 476 drużyn z 238 parafii naszej Archidiecezji. Na wszystkich boiskach etapu dekanalnego zagrało 3 375 ministrantów i lektorów. Następnie w etapie rejonowym wyłonionych zostało po 8 najlepszych drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Mistrzowie z rejonów zagrali w finale diecezjalnym. W organizację turnieju włączyło się ponad 60 Księży koordynatorów dekanalnych i rejonowych oraz 230 księży, diakonów i świeckich opiekunów drużyn.