Siatkarki z Wieliczki na prestiżowym turnieju minisiatkówki

Bardzo dużym sukcesem zakończył się wyjazd najmłodszych siatkarek MKS MOS Wieliczka na XII Turniej Mini  Piłki Siatkowej Dziewcząt o puchar Burmistrza Milicza w dniach 05-06 marca 2010 r. Ten znany i prestiżowy turniej minisiatkówki zgromadził, aż 24 kluby z różnych stron Polski, były między innymi ekipy z: Gdańska, Środy Wielkopolskiej, Wrocławia, Poznania, Bełchatowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Połczyna, Krakowa, Trzebini, Szlichtyngowej, Milicza.

Już pierwsze mecze pokazały, że poziom turnieju jest bardzo wysoki i wyrównany, a o miejsce w ścisłym finale będzie bardzo ciężko. Wszyscy podkreślili szczególnie wysoki poziom „czwórek” (rocznik 1997), w których grały – aktualny Mistrz Polski tego rocznika  „SKRA” Bełchatów, brązowy medalista „JASIENIAK” Gdańsk. Zespół z Wieliczki znany w Polsce z waleczności i osiągania wysokich wyników sportowych nie przestraszył się i bardzo ambitnie  przystąpił do gry.  Drużyna „czwórek” w składzie: Maria Pajor, Olga Kucharska, Olga Stasiak, Weronika Ochońska i Karolina Wełna, po pierwszym dniu znalazła się w gronie 10 zespołów walczących o miejsca 1-10. Drugi dzień rozgrywek okazał się równie udany, dziewczęta wygrały mecze półfinałowe (między innymi ze „SKRĄ” Bełchatów) i awansowały do ścigłego finału. W finale doszło do kolejnego pojedynku Wieliczki z Gdańskiem, po zaciętej grze wygrały siatkarki znad morza. Nasza ekipa zajęła  bardzo dobre II miejsce. II zespół w składzie: Weronika Bryndal, Magdalena Klejdysz, Patrycja Gniadek, Kinga Kominek, Paulina Krzyżak, Palacz Natalia zajął 13 miejsce.
Bardzo dobrze zaprezentowały się w turnieju „trójek” siatkarskich  (rocznik 1998) dziewczęta z Wieliczki. I zespól w składzie: Alicja Grabka, Urszula Mazur, Maria Maszek  i Julia Stanisz wygrały wszystkie mecze zajmując zdecydowanie I miejsce w starcie 24 zespołów.  II zespół w składzie: Julia Wilk, Nadia Adamczyk, Pola Kwiecińska i Iza Michalik zajęły 18  miejsce. To nie wszystkie sukcesy z jakimi wróciły do Wieliczki zawodniczki MKS MOS Wieliczka. Organizatorzy wyróżnili Ule Mazur – uznając ją za najlepszą zawodniczkę turnieju w kategorii „trójek”. Nagrody i wyróżnienia dla prowadzącego grupę trenera Jana Mazura i siatkarek wręczał Burmistrz Miasta Milicza i Dyrektor szkoły. Wszyscy zadowoleni wrócili do Wieliczki i już myślą o przygotowaniach do Mistrzostw Województwa.  Dzięki współpracy klubu MKS MOS, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce, Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie przygotowania przebiegają prawidłowo i zapewne okażą się skuteczne.