Sukces Bartosza Ślęczki i Konrada Busia

Miło nam poinformować, że wspaniały sukces odnieśli zawodnicy drużyny MKS MOS Wieliczka podczas Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Małopolski Seniorów i Juniorów w grupie B. Na 49 zawodników, w pierwszej premiowanej szóstce znalazło się aż 3 wielickich szachistów. Pierwsze miejsce zajął Bartosz Ślęczka gromadząc 7,5 pkt, piąte miejsce wywalczył Mateusz Zając 6 pkt a Konrad Buś zakończył turniej na szóstym miejscu z 6 punktami. W grupie C najlepszą zawodniczką okazała się Weronika Ślęczka.

W trzech grupach rywalizowało 119 zawodników z Polski i z zagranicy. Gracze rozegrali 9 rund.
W ramach turnieju prowadzona była również klasyfikacja Mistrzostw Małopolski Juniorów do lat 16 i 18. I tak w grupie do lat 16 zwycięzcą został Bartosz Ślęczka a trzynastoletni Konrad Buś zajął miejsce trzecie.
Warto wspomnieć, że drużyna wielicka wywalczyła także drugą lokatę w ramach Drużynowych Mistrzostw Małopolski w Grze Błyskawicznej, które odbyły się 2 maja. Drużynę reprezentowali: Mateusz Zając, Łukasz Czaplak, Konrad Buś i Mateusz Hauschild.
Gratulujemy zawodnikom i trenerowi panu Andrzejowi Irlikowi.