Wiadomości

Poniedziałek, 6 września 2010

III Dni Osiedla Krzyszkowice

Fotografie prezentowane podczas wystawy z okazji 55-lecia otwarcia Domu Osiedlowego w Krzyszkowicach upamiętniały różne wydarzenia mające miejsce w Krzyszkowicach w okresie 1940 – 1990. Przedstawiały ówczesne tradycje w Gminie Krzyszkowice, a także życie codziennie, kulturalne i religijne mieszkańców. Również podczas otwarcia wystawy, tradycyjnie po raz trzeci nastąpiło wręczenie symbolicznej statuetki oraz nadanie tytułu Zasłużony dla Osiedla Krzyszkowice. Nagroda ta, przyznawana jest corocznie podczas Dni Krzyszkowice jako podziękowanie za wybitne zasługi w działalności społecznej na rzecz rozwoju os. Krzyszkowice. W tym roku Zasłużonym dla Osiedla Krzyszkowice został Pan Zbigniew Dębowski.
Dzień sportowy w ramach III Dni Osiedla Krzyszkowice rozpoczęto o godz. 9:00 na Orliku przy SP nr 4 w Wieliczce otwarciem Turniejów organizowanych przez Zarząd Osiedla „Krzyszkowice” pod patronatem Burmistrza Wieliczki. W pierwszej kolejności wystartował I Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej „Orlik” Krzyszkowice, w którym zmagało się 5 amatorskich drużyn. Zwycięzcą została drużyna „Fanatycy Kościuszki”, drugie miejsce zajęła drużyna „Krzyszkowice”. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „M37” zaś czwarte miejsce zajeła drużyna „FC Komandos”. Ostatni wynik należał do drużyny „ LOŁ Team”.
W trakcie trwania turnieju o godz. 10:00 rozpoczęła się III Edycja Biegów Krzyszkowickich pod patronatem Starosty Wielickiego. W tegorocznych biegach udział wzięło łącznie 77 osób. W głównym wyścigu na dystansie 1 000 m w kategorii kobiet najlepsza okazała się Pani Joanna Florek. Kolejne miejsce zajęła Pani Joanna Galon a trzecia lokata przypadła Pani Joannie Świąder. W kategorii mężczyzn najlepszy był Pan Rafał Krzemień, drugie miejsce zajął Pan Jan Corkill natomiast trzecie miejsce zajał Kamil Krok. Równocześnie o godz. 10:00 rozpoczął się I Osiedlowy Turniej Piłki Siatkowej „Orlik” Krzyszkowice, w którym udział wzięły 4 amatorskie drużyny. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „ Paraboliczni”, drugie miejsce drużyna „M37”, trzecie miejsce drużyna „Sześciu wspaniałych” zaś czwarte miejsce drużyna „Krzyszkowice”.
Uczestnicy zmagań sportowych nagrody odebrali nagrody z rąk Starosty Wielickiego Jacka Juszkiewicza, Zastępcy Burmistrza Wieliczki Henryka Gawora oraz Przewodniczącego Zarządu Osiedla „Krzyszkowice” Damiana Koniecznego.
Tuż po rozdaniu nagród wystartował I Osiedlowy Turniej Koszykówki, którym wzięło udział 5 drużyn. Najlepsza była drużyna „ Dream Team” , drugie miejsce zajęła drużyna „MNO Crew”, trzecie miejsce przypadło drużynie „ Pizdek Team”. Na czwartym miejscu znalazła się drużyna „Niezniszczalni” natomiast na drużyna „ Zoo Team”. Organizatormi III Dni Osiedla Krzyszkowice był Zarząd Osiedla Krzyszkowice, UKS Gimnazjon, Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce oraz Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wieliczce. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz oraz Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

fot: Zarząd Osiedla Krzyszkowice