Mistrzynie z Wieliczki

Urszula Mazur, Alicja Grabka, Julia Stanisz, Maria Maszek oraz Olga Stasiak, Olga Kucharska, Weronika Ochońska, Maria Pajor, Karolina Wełna i Nikola Pagacz to zawodniczki MKS MOS Wieliczka w mini siatkówce, które podczas wrześniowych finałów Mistrzostw Polski w Zabrzu zdobyły wicemistrzostwo w „trójkach” i mistrzostwo w „czwórkach” kobiet. Wczoraj, 21 września, w wielickim magistracie burmistrz Wieliczki Artur Kozioł pogratulował sukcesu naszym zawodniczkom oraz wręczył pamiątkowe upominki i dyplomy. Na spotkaniu obecni byli także: trener Jan Mazur oraz prezes MKS MOS Wieliczka Jerzy Janeczek. Ponadto, burmistrz zaprosił nasze siatkarki do Centrum Edukacyjno-Rekracyjnego w Parku Mickiewicza, gdzie miały możliwość zobaczyć powstającą halę sportową, na której już wkrótce będą mogły rozpocząć treningi.

Droga do sukcesu naszych siatkarek nie była łatwa. Najpierw eliminacje rejonowe (około 20 zespołów), następnie finał wojewódzki (12 zespołów) i na końcu finał w Zabrzu. W zawodach finałowych występowały 24 zespoły w każdej kategorii wiekowej (16 mistrzów województw i 8 zespołów wyłonionych drogą baraży) podzielonych drogą losowania na 8 grup. Żeby dojść do finałowej czwórki trzeba było rozegrać 8 spotkań, pokonać wielu Mistrzów i Wicemistrzów wojewódzkich, pokonać własny stres i zagrać na 100 % możliwości. Udało się, „CZWÓRKI” i „TRÓJKI” siatkarskie awansowały do czwórki najlepszych zespołów w Polsce.
W półfinale „trójek” Wieliczka zagrała bardzo dobrze pokonała Mistrza Województwa Pomorskiego UKS LIBERO STAROGARD GDAŃSKI. W finale o złoto doszło do rewanżu z pokonanym wcześniej Mistrzem Województwa zachodnio-pomorskiego UKS WAŁCZ, niestety za drugim razem ta sztuka się nie udała. Pozostało się cieszyć z bardzo dobrego II miejsca w Polsce.
Podobny scenariusz miały rozgrywki „czwórek”. W półfinale siatkarki z Wieliczki pokonały po zaciętym wyrównanym meczu, faworyta turnieju zespół z Malborka, by w finale zmierzyć się z Mistrzem województwa podlaskiego OLIMPIK MOŃKI. We wcześniejszej konfrontacji Wieliczanki przegrały, ale rewanż był udany – siatkarki MKS MOS Wieliczka wygrały 25:21 zdobywając złoto Mistrzostw Polski w Minisiatkówce.

Na wtorkowym spotkaniu z zawodniczkami MKS MOS w hali sportowej, burmistrz Artur Kozioł podkreślił, że to nasze, utytułowane siatkarki będą wkrótce twarzą nowo powstającego obiektu sportowego w Parku Mickiewicza.