Wiadomości

Wtorek, 26 października 2010

Mistrzostwa Małopolski Przedszkolaków

W turnieju dziewcząt zwyciężyła Marta Mucha UKS przy SP 8 Chrzanów zdobywając komplet punktów wśród 24 zawodniczek. Druga była Justyna Karpała MKS MOS Wieliczka zdobywczyni 6 pkt. Trzecia Magdalena Budkiewicz UKS „Goniec” Staniątki uzyskała 5 punktów. W klasyfikacji drużynowej dziewcząt zwyciężył UKS „Goniec” Staniątki grając w składzie; Magdalena Budkiewicz, Natalia Misiewicz, Klara Grochot, Aleksandra Piotrowska, Magdalena Toroń. Kolejne miejsca zdobyły drużyny UKS SP 8 Chrzanów i MKS MOS Wieliczka.
W turnieju chłopców zwyciężył Oliwier Kieliś Korona Kraków zdobywając 6 punktów. Kolejni Wojciech Golenia MKS MOS Wieliczka i Krzysztof Szczurek TS Wisła Kraków uzyskali również po 6 pkt. Sklasyfikowano zawodników między innymi z Chrzanowa, Limanowej, Myślenic, Bielska Białej, Olkusza, Jasła, Dębicy, Tych, Nowego Sącza, Ryglic, Sierczy, Koźmic Wielkich, Staniątek, Skawiny, Chorzowa, Radomia, Pcimia, Przebieczan, Biskupic, Mogilan, Trzebini, Miechowa, Wieliczki, Krakowa. W klasyfikacji drużynowej chłopców zwyciężył MKS MOS Wieliczka w składzie: Wojciech Golenia, Dominik Ryk, Miłosz Dębowski, Wiktor Salawa, Mikołaj Wolanin. Drugie miejsce zdobył UKS przy SP 8 Chrzanów. Znakomicie zagrali reprezentanci Przedszkola w Koźmicach Wielkich, którzy zajęli 3 miejsce drużynowo. Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli Igor Szczurek i Anna Żygiel – oboje z Chrzanowa. Sklasyfikowano 33 ośrodki zajmujące się szkoleniem przedszkolaków.
Sędziowali: Andrzej Irlik sędzia klasy międzynarodowej, Ryszard Ewert sędzia klasy FIDE, Jerzy Cholewa sędzia klasy I, Bartłomiej Ślęczka stażysta.

Wyniki końcowe turnieju dziewcząt:
1. Marta Mucha UKS przy SP 8 Chrzanów 7 pkt.
2. Justyna Karpała MKS MOS Wieliczka 6
3. Magdalena Budkiewicz UKS Goniec Staniątki 5
4. Natalia Misiewicz UKS Goniec Staniątki 4,5
5. Katarzyna Gębal Mysłowice 4,5
6. Amelia Talaga PKS Faustyna Kraków 4,5

Warto wspomnieć, że Marta Mucha to aktualna Szachowa Mistrzyni Polski Przedszkolaków w kategorii dziewcząt oraz srebrna medalistka Pucharu Polski do lat 8 w szachach szybkich P-15’.