Mikołajkowy Turniej umiejętności koszykarskich

W sali Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliczce w sobotę, 4 grudnia 2010 r., najmłodsi zawodnicy UKS REGIS Wieliczka rywalizowali w różnych konkursach o miano najwszechstronniejszego koszykarza. Prawie 40 młodych koszykarzy z klas czwartych, trzecich i młodszych sprawdzało swoje umiejętności w konkursach kozłowania, rzutów oraz podań, a także w konkursach wyścigów sztafet z elementami koszykarskimi. We wszystkich konkurencjach widać było duże umiejętności, a także wielkie zaangażowanie młodych chłopców.

W rywalizacji klas IV najwięcej punktów zdobyli zajmując razem pierwsze miejsce Piotr Urbańczyk i Tomasz Kaczmarczyk. Drugie miejsce zajął Piotr Daniec a trzecie Kamil Palus. Kolejne miejsca zajęli Bartosz Gancarczyk, Mateusz Smoroń, Szymon Kępa, Michał Janiw. W turnieju startowało 17 chłopaków. W klasach trzecich najlepszy okazał się Mateusz Glac przed Michałem Góreckim i Radosławem Stokłosą. Kolejne miejsca zajęli Daniel Larysz, Mateusz Spicha, Jan Dudek, Maciej Kozioł, Mikołaj Guzowski, Jakub Pawlak, Patryk Wojtanowicz, Bartosz Jaglarz. W tej rywalizacji startowało 20 zawodników z klas trzecich, drugich i nawet z przedszkola. Turniej odbywał się z okazji świętego mikołaja i każdy z uczestników otrzymał słodycze oraz nagrody. Zawody przeprowadzili trenerzy Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce, którego uczestnikami zajęć są młodzi koszykarze.