Wiadomości

Czwartek, 13 stycznia 2011

Gminne eliminacje w szachach

Turniej dziewcząt wygrała z kompletem punktów Michalina Dębowska (SP 2 Wieliczka) wyprzedzając Justynę Janus (SP Siercza) z 6 punktami, Małgorzatę Mach (SP 4 Wieliczka) 5 pkt., Jolantę Dziewońską (SP Raciborsko) i Aleksandrę Paryła (SP Koźmice Wielkie), które zdobyły po 4 punkty. Rywalizowało 14 dziewcząt.

Turniej chłopców wygrał faworyt, multimedalista mistrzostw świata, mistrz FIDE z rankingiem 2263 Jan-Krzysztof Duda (SP Siercza) zdobywając komplet 7 punktów. Drugi był Wojciech Zdeb (SP 2 Wieliczka) 5,5 pkt. a kolejne miejsca zajęli Jan Paweł Gawor (SP Podstolice), Jan Golenia (SP 4 Wieliczka) i Dominik Malec (SP Koźmice Wielkie) wszyscy zdobywając po 5 punktów. Turniej chłopców ukończyło 23 zawodników.

Gimnazjalistki zagrały systemem rundowym. Zwyciężyła Marcelina Tracz (Gimnazjum Wieliczka) 5 pkt. Kolejne miejsca zajęły Agnieszka Hajduk i Miłosława Wrona obie z Gimnazjum w Koźmicach Wielkich zdobywając po 3 pkt. Po 2 punkty zdobyły Sylwia Szafran ( Gimnazjum Wieliczka) oraz Joanna Michalik (Gimnazjum Koźmice Wielkie). Do rywalizacji gimnazjalistek i gimnazjalistów przystąpili reprezentanci gimnazjów z Dobranowic, Węgrzc Wielkich, Wieliczki i Koźmic Wielkich.

W turnieju gimnazjalistów zwyciężył Konrad Buś (Gimnazjum Wieliczka) zdobywając 6,5 pkt. w 7 rundach systemem szwajcarskim przy kojarzeniu komputerowym. Drugi był Jakub Starzyk (Gimnazjum Węgrzce Wielkie) z 5 pkt. a kolejne miejsca zajęli Łukasz Chorobik (Gimnazjum Koźmice Wielkie) i Przemysław Kmak ( Gimnazjum Wieliczka) zdobywając po 4,5 pkt. Rywalizowało 13 zawodników.

Medale, dyplomy i nagrody wręczyły: zastępca Burmistrza Urszula Rusecka oraz kierownik Wydziału Kultury Turystyki i Sportu Agnieszka Szczepaniak. Sędziowali Jerzy Cholewa sędzia klasy I oraz Mateusz Zając sędzia klasy II.
Zawodniczki i zawodnicy na miejscach I – IV w każdym turnieju uzyskali prawo gry w eliminacjach powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży.