Gratulacje dla Tomasza Marczyńskiego!

W poniedziałek, 4 lipca, w wielickim Magistracie odbyło się spotkanie dwukrotnego Mistrza Polski w kolarstwie szosowym Tomasza Marczyńskiego z burmistrzem Miasta i Gminy Wieliczka Arturem Koziołem oraz zastępcą burmistrza Wieliczki ds. społecznych Urszulą Rusecką. W spotkaniu uczestniczył również organizator Kolarskiej Majówki w Wieliczce Kazimierz Dylawerski oraz prezes Spółki Solne Miasto Robert Gabryś. Burmistrz Wieliczki w imieniu swoim oraz mieszkańców Gminy serdecznie pogratulował naszemu mistrzowi osiągnięcia tak wysokich wyników sportowych, a następnie zaprosił do krótkiej wizyty w nowo otwartym Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnym "Solne Miasto".

- Zdobycie Mistrzostwa Polski to marzenie na miarę każdego sportowca, natomiast zdobycie dwóch złotych medali podczas jednych, mistrzowskich zawodów to sukces wyjątkowy i będący przywilejem ścisłej elity najwyższej klasy zawodników. Tak spektakularne i wyjątkowe zwycięstwa nie są możliwe bez ciężkiej, systematycznej pracy. Dlatego też gratuluję Panu wspaniałej, sportowej postawy. Cieszę się, że lata pracy, męczących treningów, zmagań z kontuzjami i innymi słabościami przyczyniły się do tak pięknego sukcesu. Dla nas kibiców jest to dowód wspaniałego talentu i ducha sportowej rywalizacji. - czytamy w liście gratulacyjnym burmistrza Artura Kozioła.

Przypomnijmy, iż Tomasz Marczyński z Małej Wsi 26 czerwca br. został nowym Mistrzem Polski w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn, rozegranym na dystansie 218 kilometrów, na trasie wokół Złotoryi. Równocześnie był to już drugi złoty medal zdobyty w tych mistrzostwach, bowiem w czwartek (23 czerwca) Tomek Marczyński zwyciężył w jeździe indywidualnej na czas. Tomek jest zawodnikiem CCC Polsat Polkowice. W Mistrzostwach Polski ostatni tak spektakularny sukces miał miejsce w 2000 roku, kiedy to mistrzem jazdy na czas jak i ze startu wspólnego został Piotr Wadecki.
Dla Tomasza Marczyńskiego to również drugi tytuł mistrza kraju w kategorii elita w wyścigu ze startu wspólnego. W 2007 roku w Kielcach po raz pierwszy zdobył koszulkę z orłem na piersi. W ubiegłym roku po raz kolejny startował w rajdzie Tour de Pologne. W 2008 r. po raz pierwszy znalazł się wśród trójki Polaków, którzy reprezentowali nasz kraj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.
Czerwiec bieżącego roku rozpoczął się dla Tomasza wyjątkowo dobrze, bowiem najpierw zwyciężył w Tour de Lidice, następnie wygrał Małopolski Wyścig Górski, a zwieńczeniem czerwcowych sukcesów było podwójne Mistrzostwo Polski!
Obecnie Tomasz przygotowuje się we Włoszech, gdzie będzie uczestniczyć w dwóch klasykach, by pod koniec lipca powrócić do Polski i ponownie wystartować w Tour de Pologne.

Naszemu multimedaliście serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!