Mateusz Dylawerski brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Kick Boxingu

W dniach 1-2 października br. w Węgrowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kick Boxingu w kategorii semi i full contact. Matesz Dylawerski, zawodnik reprezentujący Wieliczkę podczas mistrzostw zdobył brązowy medal. Serdecznie gratulujemy!

Krakowskie Centrum Taekwondo wyruszyło w 3-osobowym składzie: prezes klubu Mikołaj Kotowicz, zawodnik z Krakowa Jakub Włodarz i zawodnik reprezentujący Wieliczkę Mateusz Dylawerski.

Nasz reprezentant wystąpił w formule full contact w kategorii do 71 kg. W swoim pierwszym, debiutanckim pojedynku zmierzył się z zawodnikiem z klubu Stella Gniezno. Mateusz kontrolował walkę przez wszystkie trzy rundy i wygrał jednogłośną decyzją sędziów. W półfinale czekał na niego zawodnik z Zielonej Góry. Niestety wieliczanin nie poardził sobie i uznał wyższość rywala. Tym sposobem został brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Kick boxingu.

Następnie przyszedł czas na formułę semi contact. Naprzeciwko Mateusza stanął zawodnik z Piaseczna. Po trzech dwuminutowych rundach wynik był nierozstrzygnięty, a obok planszy widniał wynik 15:15 i sędzia zarządził dogrywkę. Minutowa dogrywka przyniosła zwycięstwo zawodnikowi z Piaseczna dwoma punktami.

Wśród zgromadzonych, podczas Mistrzostw gościem był Marek Piotrowski – pierwszy Polski mistrz świata w formule full contact z 1987 r.