Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo

W dniach 19-20 listopada br. odbyły się zmagania o Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo w Opolu. Na starcie stanęło ponad 450 zawodników – w tym goście z zagranicy: Argentyna, Ukraina, Mołdawia oraz Niemcy. Wśród startujących znaleźli się również zawodnicy trenujący w Wieliczce pod okiem trenera Macieja Michalika. W sumie wystartowało 5 zawodników: Bartosz Jachimczyk, Dawid Rachwał, Radosław Onuca, Maksymilian Irzyk oraz Mateusz Dylawerski. 5 medali: złoty, trzy srebrne i brązowy - to liczba krążków jaką przywieźli podopieczni Macieja Michalika z zawodów o randzie międzynarodowej, przyczyniając się do zdobycia 2 miejsca w końcowej klasyfikacji medalowej przez Krakowskie Centrum Taekwondo. Serdecznie gratulujemy!

W pierwszym dniu rozpoczęły się walki semi contact. W kategorii kadetów do 170 cm Maksymilian Irzyk wywalczył brązowy medal. Następnie rozpoczęły się walki seniorów. W kategorii do 180 cm wystartował Dawid Rachwał. Po 4 wygranych pojedynkach, zawodnik z Gdowa awansował do finału. Tam nieznacznie uległ swojemu rywalowi zdobywając srebrny medal. Taki sam krążek zdobył Mateusz Dylawerski w kategorii seniorów powyżej 185c m, przegrywając w finale z zawodnikiem z Piaseczna.

W drugim dniu przyszedł czas na układy formalne i walki light contact. W konkurencji układów formalnych kadetów powyżej 2 cup srebrny medal zdobył Maksymilian Irzyk. W walkach light contact z bardzo dobrej strony zaprezentował się Mateusz Dylawerski zdobywając swój drugi medal na tych zawodach. Po 3 wygranych pojedynkach zawodnik z Wieliczki w finale trafił na gospodarza – zawodnika z Opola Błażeja Plute. Podopieczny Macieja Michalika kontrolował walkę i przy głośnym dopingu kibiców i zawodników Krakowskiego Centrum Taekwondo wywalczył złoty medal.

Na uwagę zasługują również: debiutant Bartosz Jachimczyk oraz doświadczony już zawodnik Radosław Onuca, którzy mimo wyrównanych walk odpadli w 1 rundach.