Zwycięstwo siatkarek MKS MOS Wieliczka w Tomaszowie Lubelskim

Bardzo dobrze zaprezentowały się siatkarki (młodziczki) z Wieliczki w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej w Tomaszowie w dniach 19-20 listopada 2011 r., zajmując I i V miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Do zaprzyjaźnionego już od lat klubu „TOMASOVIA” Wieliczanki wyjechały już w piątek, by po sześciu godzinnej podróży odpocząć i w sobotę rozpocząć grę w stawce 10 zespołów. Nasze siatkarki sobotnie eliminacje przeszły jak burza., 4 mecze i 4 wygrane po 2:0 w setach. Niedzielne finały rozpoczęły również bardzo dobrze, wygrały bardzo wysoko pierwszego seta z gospodarzem KS TOMASOVIA, w drugim secie było już gorzej. Fatalny początek 14:4 dla TOMASOVI  sprawił, że gra stała się bardzo nerwowa. Mocny doping ze strony publicznośći, zadziałał mobilizująco i siatkarki MKS MOS Wieliczka doprowadziły jeszcze w tym secie do remisu 25:25. Brakło jednak trochę szczęścia kolejne 2 zdobył Tomaszów. W 3 secie Wieliczanki, wygrały mecz 2:1 i awansowały finału. W ścisłym finale po zdecydowanej i dobrej grze, zawodniczki z naszego miasta pokonały zespół z Lublina 2:0 i zajęły pierwsze miejsce.

Ponadto indywidualne wyróżnienia otrzymały: Weronika Ochońska –MVP turnieju i Olga Kucharska najlepiej przyjmująca. W zwycięskiej drużynie występowały także: Olga Stasiak, Ala Grabka, Ula Mazur, Maria Pajor, Maria Maszek, Agnieszka Windak i Julia Stanisz.

Bardzo dobrze zaprezentował się również drugi zespół MKS MOS Wieliczka. Zespół ten imponując walecznością i sportową postawą zajął wysokie 5 miejsce. Skład zespołu: Weronika Bryndal, Magdalena Klejdysz, Nikola Pagacz, Karolina Śliwa, Klaudia Wesół, Gabriela Paliś, Paulina Krzyżak, Natalia Rubiś.