Wiadomości

Środa, 20 marca 2013

Konrad Buś zwyciężył w Małopolskiej Gimnazjadzie w szachach

W Małopolskiej Licealiadzie dziewcząt wspaniałe 3 miejsce wywalczyła Marcelina Tracz reprezentująca XV LO w Krakowie. Bartosz Ślęczka, w grupie chłopców, zajął 12 pozycję. Wielki sukces odniósł Konrad Buś który wygrał Małopolską Gimnazjadę Chłopców; Wojciech Zdeb uplasował się na 15 miejscu (obaj zawodnicy reprezentują wielickie gimnazjum), Kamil Wrześniak zakończył zawody na pozycji 21 a Paulina Gajek ukończyła turniej na 12 miejscu.

W grupie szkół podstawowych wysoką 4 lokatę wywalczył Wojciech Golenia. Jego brat Jan zajął miejsce 12 a tuż za nim uplasował się Jan Paweł Gawor. W grupie dziewcząt świetne zagrała Michalina Dębowska która zajęła najniższe miejsce na podium. Warto pochwalić również ośmioletnią Izabelę Janiak która uzyskała 11 lokatę; Klaudia Krzyszkowska zajęła ostatecznie miejsce 16. Zawodnicy zdobyli w sumie 3 miejsca pucharowe  a także  wiele wysokich lokat. Gratulujemy!

Warto wspomnieć, że Marcelina Tracz i Konrad Buś w tym roku otrzymali stypendium sportowe Powiatu Wielickiego.