Koszykarze UKS REGIS Wieliczka na półfinale MP we Włocławku

Koszykarze UKS REGIS Wieliczka uczestniczyli w dniach 1-5 maja 2013 r w półfinale Mistrzostw Polski kadetów we Włocławku. To już piąty raz w ostatnich 4 latach gdy Wieliczanie walczą o dostanie się do czołowej ósemki  klubów w Polsce.

Chłopcy turniej rozpoczęli od ciężkiego zaciętego meczu z Siarką Tarnobrzeg wygrywając po zaciętej walce 66 – 64. Kolejnym rywalem był zespół Basket Kwidzyń który pokonali bardzo pewnie 65 – 37. W trzecim dniu Wieliczanie spotkali się z głównym kandydatem do Mistrzostwa Polski Polonią Warszawa. Do przerwy spotkanie było bardzo zacięte i zakończyło się wynikiem 23 – 21. Jednak mając w perspektywie jeszcze dwa decydujące mecze i wąski skład decydujących o wyniku zawodników trener Marek Paulisch zdecydował w drugiej połowie oszczędzać podstawowych zawodników i mecz REGIS  przegrał 63 – 41. Decydujący o awansie był mecz  z gospodarzami zawodów TKM Anwil Włocławek. Mecz rozpoczął się fantastycznie od wyniku 14-3 po 4 minutach. Jednak po kilku niezrozumiałych gwizdkach jak to często bywa przy walce z gospodarzami turnieju mecz się wyrównał. Do przerwy Wieliczanie prowadzili 37 – 35. Po przerwie dalej trwała zażarta walka o finał  i na 3 min przed końcem gospodarze prowadzili 6 pkt. Kolejne decyzje sędziów spowodowały iż gospodarze powiększyli przewagę nad podłamanymi oddalającym się awansem REGISEM. Końcowy 76-60 dla Włocławka nie oddaje emocji i zaciętości w tym meczu. Mimo to w ostatnim dniu Wieliczanie podnieśli się po porażce wygrywając z Zastalem Zielona Góra 80 – 69 kończąc turniej  na trzecim miejscu. Niestety do finałów MP z sześciu startujących zespołów tylko 2 pierwsze awansowały do finałów.

Po raz kolejny REGIS Wieliczka udowodnił iż należy do grona najlepszych klubów w Polsce grając jak równy z równym z tak znanymi i czołowymi polskimi zespołami  jednak do grona ośmiu najlepszych nie udało się awansować. Nadmienić trzeba iż drużynie REGISU dopingowała bardzo głośna grupa rodziców którzy spędzili weekend majowy we Włocławku. Skład drużyny kadetów którzy uczestniczyli w turnieju pod kierunkiem Marka Paulischa i Michała Saroty to Tomasz Palmowski zdobywca 77 pkt, Adam Kulasiak  69, Michał Śledziowski 55, Filip Całka 47, Krzysztof Kot 36, Michał Kozaczyński 16, Jakub Kułaga 9, Patryk Suder 3, Maksymilian Senio, Adrian Huta, Maciej Wożniak, Adam Matysiak.  Tomasz Palmowski i Adam Kulasiak zostali wytypowani do piątki ALL Stars turnieju i obaj znaleźli się poprzez prowadzone statystyki z wszystkich meczy półfinałów MP w czołowej 20 najlepszych koszykarzy w Polsce. Teraz pozostaje okres roztrenowania i szkolenia indywidualne przygotowujące do nowego sezonu. W maju i czerwcu jeszcze drużyny minikoszykówki UKS REGIS wyjeżdżają na turnieje do Ostrowa Wielkopolskiego Żyrardowa i Rudy Śląskiej a także w Krakowie i Niepołomicach.