Wiadomości

Czwartek, 23 maja 2013

SZACHY - Mistrzostwa Polski Przedszkolaków oraz Puchar Polski Młodzików do lat 8 w Poroninie

W Mistrzostwach Polskich Przedszkolaków  trwających od 30. 04 do 02.05 MKS MOS Wieliczka reprezentowało 3 zawodników klubu. W grupie chłopców  bardzo dobry rezultat osiągnął Adam Pacek uzyskując 6,5 pkt i zajmując wysokie 10 miejsce co na 87 chłopców stanowi bardzo dobrą lokatę.  Tomasz Bajer zdobył 4 pkt i uplasował się na 66 miejscu zdobywając jednocześnie V kategorię szachową.
W grupie dziewcząt barwy klubu reprezentowała Emilia Hajduk która z 4 pkt zajęła 23 miejsce.  Z Poronina Emilka wyjechała z IV kategorią szachową.
Puchar Polski Młodzików do lat 8 rozpoczął się 02.05 i trwał do 05.05.2013.  Nasz klub reprezentowało dwóch szachistów. W kategorii chłopców dzielnie walczył Kamil Knapik, który wygrywając 5 partii ostatecznie zajął 38 miejsce spośród 87 chłopców.
Bardzo dobrze wypadła Izabela Janiak zdobywając 5,5 pkt . W klasyfikacji dziewcząt Iza zajęła wysokie 9 miejsce.
Poziom turnieju był bardzo wysoki.  Zgromadził zawodników z całej Polski, którzy zacięcie walczyli o każdy punkt.