Puchar dla Kamila Knapika

W dniach 11-12 maja 2013 r. Krakowski Klub Szachistów, który obchodzi w tym roku 120-lecie swojego istnienia był organizatorem IX Turnieju Juniorów o Laur AM Bogdana Śliwy. Sędzią głównym turnieju był p. Jacek Wolak. Zawody rozgrywano w podziale na cztery grupy.  W dwóch z nich A oraz D zaprezentowali się zawodnicy trenujący na co dzień w MKS MOS Wieliczka.

W  najmłodszej grupie D rozegrano 7 partii systemem szwajcarskim tempem 30 min. na zawodnika. W grupie tej startowało pięcioro zawodników z Wieliczki. Najlepiej spisał się Kamil Knapik, który zdobywając 6 pkt. wrócił do domu z pucharem za 2 miejsce w turnieju. Także nieźle wypadł Ksawery Bartman, który zgromadził 5 pkt. i zajął 6 miejsce.  Również Tomasz Bajer może zaliczyć te zawody do udanych gdyż zajmując 14 miejsce i zdobywając 4 pkt. podwyższył kategorię do IV. Kolejni zawodnicy zajęli miejsca: 22 – Antoni Apryjas – 3 pkt. oraz 33 – Gabriela Tańcula – 2 pkt, której ten wynik pozwolił na zdobycie V kategorii.
W grupie A, która była zgłoszona do oceny rankingowej FIDE  Wojciech Golenia zajął 19 miejsce a jego brat Jan 30 miejsce.
Wszystkim zawodnikom oraz ich trenerowi p. Andrzejowi Irlikowi gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.