Wiadomości

Środa, 29 maja 2013

MKS KUNG FU Z Wieliczki Przywozi 24 Medale z Międzynarodowych Mistrzostw Polski WUSHU!

Największy sukces odniosła juniorka Anna Surówka, która startując w pięciu konkurencjach przywiozła 5 złotych medali!!! Ponadto wykazała się olbrzymią wszechstronnością wygrywając w konkurencjach form jak i walk. Ania została wyróżniona nagrodą dla Najlepszej Juniorki 15-17 lat w TAOLU.
Świetny występ zaliczył również aktualny vice mistrz Europy juniorów w konkurencji walk Sanda (pełny kontakt) – Robert Krawczyk. Robert startował po raz pierwszy na MP w konkurencji seniorów udowadniając znaną wszystkim prawdę, że warto inwestować w szkolenie juniorów, którzy są przyszłością sportu seniorskiego. Krawczyk brawurowo wygrał wszystkie swoje walki zdobywając tytuł Mistrza Polski i został wybrany Najlepszym Zawodnikiem SANDA!
Warto wspomnieć również występy Pawła Bochenka i Eweliny Michalczyk. Bochenek ( aktualny Mistrz Europy w Qingda - lekki kontakt) tym razem startował w walkach juniorów w pełnym kontakcie udowadniając, że jest młodym bardzo rozwojowym zawodnikiem. Uległ dopiero w finale zawodnikowi       z Płocka. Michalczyk, która ostatnio bardzo poprawiła się technicznie wywalczyła złoto, trzy srebra i brąz.
Najlepszą juniorką w walkach do 12 lat, wyróżnioną nagrodą ufundowaną przez Ambasadę Chin     w Polsce została wybrana Oliwia Chabowska córka Sabiny Goraj-Chabowskiej i Tomasza Chabowskiego.

Aneta Krawczyk     - III miejsce – Walki Qingda juniorek 15 – 16 lat do 48 kg
Michał Stańczak     - III miejsce – Formy z bronią różną krótką – juniorzy 15 – 17 lat