Szachowe Mistrzostwa Wieliczki

W Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Wieliczce zorganizowano mistrzostwa Gminy Wieliczka w szachach szybkich. Mistrzostwa zorganizował klub MKS MOS Wieliczka, przy wsparciu finansowym Gminy Wieliczka.

Do walki o mistrzowskie tytuły przystąpiło 47 osób. Grano w dwóch grupach wiekowych, systemem szwajcarskim, przy kojarzeniu komputerowym, na dystansie 7 rund, z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika. Sędziowali sędziowie klasy międzynarodowej FIDE Andrzej Irlik i sędzia klasy I Jerzy Cholewa. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Dorota Wójcikiewicz. W grupie wiekowej do lat 10 zwyciężył z kompletem punktów Wojciech Golenia. Drugi był Florian Wrona z 6 punktami, a kolejne miejsca zajęli Kamil Knapik, Adam Pacek, Wojciech Dzięgiel zdobywając po 5 pkt. O zajętych miejscach decydowała punktacja pomocnicza. Wśród dziewcząt grających z chłopcami mistrzynią została Klaudia Krzyszkowska z 5 pkt. Druga była Izabela Janiak z 4 pkt., a trzecia Julia Jeleń zdobywając 3,5 pkt. W grupie urodzonych w 2002 r. i starszych zwyciężyła Marcelina Tracz z 6 pkt. wyprzedzając Amelię Pyzio i Michalinę Dębowską, które zdobyły po 4 punkty. Tytuł Mistrza gminy zdobył Damian Obrzud z 5 pkt. Wicemistrzem został Jan Golenia z 4,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli Bartosz Ślęczka, Damian Bednarczyk, Krzysztof Kuta, Sebastian Kuźma, zdobywając po 3,5 pkt. Najlepsze trójki otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy mistrzostw nagrody rzeczowe i dyplomy.