Wiadomości

Środa, 21 sierpnia 2013

Wojciech Golenia siódmy w Polsce

Wojciech zdobył 7,5 pkt. na 11 możliwych, a konkurencja była duża, bo w tej grupie wiekowej (C-10) startowało ponad 100 zawodników z różnych stron Polski. W tej samej grupie wiekowej Wiktor Salawa wywalczył 4,5 pkt. i zajął 72 miejsce, zaś Florian Wrona uzyskał 75 miejsce również z 4,5 pkt. W Turnieju Szachów Błyskawicznych Wojciech uzyskał 6 pkt., Florian – 5 pkt., a Wiktor – 4,5.
W grupie C -12, gdzie w Szachach Szybkich grało prawie 90 chłopców Jan Golenia uzyskał 6,5 pkt. i zdobył 26 miejsce, a Jan Paweł Gawor 5,5 pkt. zajmując 38 lokatę. W Szachach Błyskawicznych Jan Paweł Gawor zajął 29 miejsce, zaś Jan Golenia 46 lokatę. W grupie do lat 18 grał Jan Góra, który zarówno w Szachach Szybkich, jak i Błyskawicznych był pierwszym Małopolaninem. W Szachach Szybkich zajął on 12 lokatę z 6,5 pkt., a w Błyskawicznych był na wysokim 10 miejscu. Zawody grano systemem szwajcarskim. Turniej Szachów Szybkich rozgrywano na dystansie 11 rund, a turniej błyskawiczny Juniorzy grali na dystansie 22 partii, a Młodzicy na 11. Sędzią głównym Mistrzostw był Zenon Chojnicki.
Panu trenerowi Andrzejowi Irlikowi, który na co dzień trenuje młodych szachistów w MKS MOS Wieliczka i jego podopiecznym serdecznie gratulujemy wysokich lokat w kraju.