Jubileusz 15-lecia UKS Regis Wieliczka

W dniach 20-22 września br. w Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym „Solne Miasto” odbył się Międzynarodowy Turniej Juniorów w Koszykówce. Organizatorem, a zarazem gospodarzem turnieju był UKS Regis Wieliczka, a patronat nad wydarzeniem objął Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł. Turniej był centralnym punktem obchodu jubileuszu 15-lecia klubu UKS Regis Wieliczka. Zawodnicy Regisu zajęli 4 miejsce w turnieju. Nagrody i puchary dla zwycięzców i pozostałych zawodników za udział w turnieju wręczyli: zastępca burmistrza Wieliczki Urszula Rusecka oraz Wicestarosta Wielicki Mirosław Mrozowski.

Zastępca burmistrza Urszula Rusecka wraz z wicestarostą Wielickim Mirosławem Mrozowskim złożyli podziękowania oraz gratulacje na ręce prezesa i założyciela Regisu – Grzegorza Siemieńca, za tworzenie niepowtarzalnej atmosfery wokół sportu jak i liczne zwycięstwa i osiągnięcia klubu w skali krajowej i zagranicznej.

W zawodach udział wzięło około 80 zawodników w tym : Mistrz Polski WKK Wrocław, Śląsk Wrocław, GIM 2 Przemyśl, Wisła Kraków, BK MSK Kezmarok (Słowacja) oraz oczywiście gospodarze – UKS Regis. Turniej pomimo ogromnych problemów zdrowotnych Regis zakończył na 4 miejscu, z bilansem 2 zwycięstw i 3 porażek. Kamil Kolber został wybrany do pierwszej piątki turnieju.
Punkty dla Regisu zdobyli: Kolber85/5,Kulasiak64/5,Kot47/5,Śledziowski38/4,Kozaczyński29/5,Palmowski25/2,Całka19/3,Rola16/5, Woźniak15/5,Huta4/5, Trojański 2/2