Wiadomości

Wtorek, 24 września 2013

XXI Wielicki Turniej Szachowy Rodzin rozstrzygnięty!

Do gry przystąpiły 22 rodziny z Wieliczki, Dobczyc, Brzeska, Brzączowic, Raciborska, Suchoraby, Koźmic Wielkich, Sułkowa, Przebieczan, Tomaszkowic, Lednicy Górnej, Podstolic, Mietniowa. Najmłodsi zawodnicy to sześciolatkowie Tomasz Bajer i Kacper Wolanin a najstarszy Stanisław Kuta, który ukończył 70 lat. Turniej wygrali Krzysztof i Stanisław Kuta zdobywając 12,5 pkt. Jest to Ich trzecie zwycięstwo w tym turnieju. Drugie miejsce zajęli Wojciech i Jan Golenia z taką samą ilością punktów. O zajętych miejscach zadecydował lepszy wynik na I szachownicy. Na trzeciej pozycji uplasowali się Łukasz i Jacek Czaplak z 9,5 pkt. Czwarte miejsce zajęli Michalina i Miłosz Dębowscy z 8,5 pkt. Po 8 pkt. zdobyły kolejne rodziny Tadeusz i Izabela Janiak oraz Jarosław i Florian Wrona. Puchary i dyplomy wręczyła Zastępca Burmistrza d.s. Społecznych Urszula Rusecka a nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Wieliczka oraz Międzyszkolny Klub Sportowy przy MOS Wieliczka wszyscy wybierali w kolejności zajętych miejsc.