Wiadomości

Wtorek, 10 grudnia 2013

UKS REGIS Wieliczka wygrywa turniej mini koszykówki

W najtrudniejszym spotkaniu młodzi wieliczanie spotkali sie z gospodarzami turnieju SP100 z którą to szkołą niedawno przegrali po bardzo zaciętym spotkaniu w lidze klas 4 siedmioma punktami. Tym razem mecz był jeszcze bardziej zacięty. Przy ogłuszającym dopingu rodziców obu drużyn i innych zespołów początek meczu należał do krakowian którzy wygrali 1 połowę 5 pkt. W drugiej połowie trwała zacięta walka kosz za kosz zakończony remisem 32-32. Pierwsza dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia a w drugiej juz przegrywaliśmy 39-35. Jednak na boisku pojawił sie Jakub Baran który na turniej pojechał prosto po chorobie I po asystach Piotrka Wojciechowskiego rzucił dwa kosze i faulowany dorzucił 1 osobistego decydując o naszej wygranej 40-39. Wszystkim zawodnikom należą sie słowa pochwały za walkę o każdą piłkę i to iż pokonali mocnych rywali na ich sali. Na szczególne wyróżnienie zasługują Piotrek Wojciechowski wybrany do piątki ALL STARS i Alek Busz. W turnieju uczestniczyli zdobywając punkty Alek Busz 40, Piotr Wojciechowski 34, Jakub Baran 21, Łukasz Siemieniec 11, Aron Filipczyk 10, Baran Wojciech 6, Igor Skalniak 4, Kacper Smagur 4, Krystian Nowak 2, Główczyk Andrzej 2, Dorian Wincencik, Mikołaj Wrona, Karol Smagur.  Teraz należy postarać się aby trenując sumiennie postarać się wygrać pozostałe mecze w lidze klas 4 po Nowym Roku i zrewanżować sie SP100 za porażkę w lidze.  Zawodnicy wielickiej drużyny uczęszczają na zajęcia sportowe organizowane przez MOS Wieliczka prowadzone przez Grzegorza Siemieńca.