Wiadomości

Wtorek, 7 stycznia 2014

Siatkówka - młodziczki i świetny występ w Gorlicach

W pierwszym meczu zawodniczki MKS MOS Wieliczka pokonały zdecydowanie zespół KS Radwan Sport, wygrywając  2 : 0. W drugim meczu , po bardzo zaciętej grze przegrały 1 : 2 z zespołem EKSTRIM Gorlice A, ulegając w tie-breaku 13:15. Od początku spotkania nie brakowało emocji, a fakt że zawodniczki MKS MOS WIELICZKA grają z zespołem, który przez 3 turnieje z rzędu grał w I Lidze Młodziczek, potęgował dodatkowo emocje w tym spotkaniu. W pierwszym secie zespoły szły punkt za punkt do stanu 20:21 i niestety błędy w końcówce, popełnione przez zawodniczki z Wieliczki zakończyły pierwszego seta 21:25. Drugi set to całkowita dominacja zawodniczek MKS MOS WIELICZKA ,podopieczne  trenera Artura Stryszowskiego zaczęły bardzo zdecydowanie, już na samym początku obejmując prowadzenie 6:0, potem 10:4, 17:9, prezentując rewelacyjną zagrywkę, skutecznie zatrzymując ataki przeciwniczek podwójnym blokiem, przypieczętowując swoją przewagę bardzo mocnymi atakami doprowadziły szybko do końca seta, wygrywając 25:19. Niestety tie- break rządzi się innymi regułami, jest to bardzo krótka partia w meczu i często decyduje po prostu szczęście lub pech jak właśnie w tym przypadku, zawodniczki MKS MOS Wieliczka przegrały 13:15.
Wszystkim dziewczętom należą się słowa uznania i gratulacje za świetną, dojrzałą grę z zespołem który obecnie zajmuje 3 miejsce w Lidze Młodziczek / startują 32 zespoły / i nie miało również znaczenia, że grały z koleżankami starszymi o rok.

Należy podkreślić, że zawodniczki MKS MOS WIELICZKA mimo, że są rocznikiem młodszym, to w tym sezonie na parkietach Ligi Młodziczek pokonały już takie zespoły jak: Jedynka Tarnów, Pogoń Proszowice, KS Bronowianka, Wola Batorska, KS Radwan Sport, PODKARPACIE Bobowa, , Iskry Grybów B, POPRAD Stary Sącz.