Młode Talenty Sekcji Lekkoatletycznej Towarzystwa Sportowego „Wieliczanka”

Bardzo miłym akcentem zakończyli sezon zimowy lekkoatleci klubu sportowego Wieliczanka zdobywając trzy medale Mistrzostw Małopolski, które odbyły się 18 stycznia 2014 roku w Brzeszczach. Na  dystansie 60 metrów metrów juniorek młodszych do 16 lat brązowy medal zdobyła Patrycja Stefanik ustanawiając nowy rekord życiowy 7.93 sekundy co daje jej 4 wynik na listach ogólnopolskich.  Dużym zaskoczeniem był start Weroniki Ruman, która zdobyła zloty medal Mistrzostw Małopolski Młodziczek w Skoku w dal wynikiem 4.79 metra oraz Anny Sroki która zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą młodziczek 3kg wynikiem 8.44 metra.

Nie można również zapomnieć o  startujących na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych 23- 26 stycznia Spała. Patrycja Stefanika jadąc z czwartym wynikiem na listach zajęła w swoich pierwszych mistrzostwach 6 miejsce w finale na 60 m juniorek młodszych. Ten sukces można również zadedykować jej sparingpartnerce Marzenie Nosek, która dostała się do finału B zdobywając 16 miejsce.  Rodzynkiem wśród naszych sprinterek był Krzysztof Rzepa, który zajął 17 miejsce w biegu na 3000 metrów Juniorów.
Zawodnicy sekcji lekkoatletycznej TS Wieliczanki pokazali że powiat wielicki ma wiele utalentowanej młodzieży gdyż już po roku treningu udaje się im rywalizować z ludźmi którzy trenują już parę lat. Liczymy na to, że coraz więcej młodzieży będzie się do nas zgłaszać i będziemy zdobywać upragnione miejsca w pierwszej trójce w Polsce, a może i na Świecie ?

Wszyscy wymienieni zawodnicy są zawodnikami Towarzystwa Sportowego Wieliczanka trenujący pod opieką trenera Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Wieliczce Macieja Gizy. Treningi Odbywają się na obiektach Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Wieliczce.